', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Łatwiejsze zakładanie lokat w Idea Banku

maciejka51

Osoba chcąca założyć lokatę na nowe środki w Idea Banku, nie musi już samemu wyliczać salda bazowego ani dzwonić w tym celu na infolinię. Już w momencie otwarcia wniosku widzi, jaka kwota objęta jest podwyższonym oprocentowaniem.

Idea Bank należy do tych miejsc, w których opłaca się trzymać oszczędności, jeśli chce się je bezpiecznie pomnażać. Oferta organizacji kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji i do tego jest dość bogata.

 

Udogodnienie dla zakładających lokatę na nowe środki w Idea Banku

 

W wachlarzu depozytów terminowych Idea Banku znajdziemy m.in. lokatę na nowe środki. Obecnie jej oprocentowanie wynosi 3,2-3,5 proc. w zależności od okresu zapadalności (od 3 do 12 miesięcy)

Lokata na nowe środki plus w Idea Banku

To najwyższa stawka spośród dostępnych tam lokat, nie licząc Lokaty Happy (3,5-4 proc.) skierowanej do nowych klientów [jestem zainteresowany]. Tyle samo zarobimy na koncie oszczędnościowym, o ile nie wpłacimy nań więcej niż 20 tys. zł [jestem zainteresowany].

Jej zasady są proste: by cieszyć się wyższymi odsetkami, należy ulokować środki stanowiące nadwyżkę względem salda bazowego z 20. dnia poprzedniego miesiąca. A to wyliczane jest w oparciu o stan: ROR-u, kont oszczędnościowych, lokat, produktów strukturyzowanych i rachunków technicznych.

Dawniej klient sam musiał ustalać to zaangażowanie lub dzwonić w tym celu na infolinię. Lecz od pewnego czasu nie musi tego robić.

Idea Bank udostępnił bowiem bardzo praktyczne narzędzie. Pokazuje ono, jakie było saldo 20. dnia poprzedniego miesiąca i jaka kwota objęta jest wyższą stawką. Zatem już w momencie otwarcia wniosku o lokatę w bankowości internetowej klient wie, jaką część oszczędności opłaca mu się ulokować na tym produkcie.

Lokata na nowe środki plus w Idea Banku

Uwaga! Opisane udogodnienie widoczne jest tylko dla klientów posiadających w Idea Banku konto osobiste. Wkrótce ma być dostępne także w aplikacji mobilnej.

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci