', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

ABC lokat bankowych. Zobacz, czym są: lokata progresywna, walutowa i mobilna

maciejka51

Oprocentowanie lokat od dłuższego czasu utrzymuje się na stabilnym, ale niewysokim poziomie. Mimo to wiele osób właśnie w ten sposób chce pomnażać oszczędności. Jeśli do nich należysz, poznaj paletę możliwości, jakie dają depozyty terminowe.

Materiał partnera

 

Oferta lokat jest bardzo szeroka. Obecnie Polacy mogą deponować środki nie tylko w polskich złotych, ale również w walutach obcych. Popularnością cieszą się także lokaty mobilne.

Jeżeli jesteś zainteresowany takim lokowaniem oszczędności, powinieneś poznać więcej szczegółów związanych z depozytami terminowymi.

 

Lokata progresywna – na czym polega?

 

Konstrukcja oprocentowania w lokatach progresywnychChociaż większość produktów charakteryzuje się stałym oprocentowaniem, istnieje możliwość skorzystania z lokat progresywnych.

To lokaty bankowe, które stanowią połączenie rosnących w poszczególnych okresach odsetek z możliwością wycofania środków przed upływem końcowego terminu zapadalności. Klient może wycofać środki bez ryzyka utraty wypracowanych do tej pory odsetek.

Przykładem może być Lokata Progresywna dostępna w ofercie Getin Banku. Jej stawka w pierwszym okresie wynosi 0,60 proc., a na koniec umowy wzrasta do 3,20 proc. To daje średni kupon na poziomie 1,60 proc. w skali roku.

 

Lokata walutowa – co to jest?

 

Lokata walutowa to standardowy depozyt, która pozwala naDo kogo adresowane są lokaty walutowe pomnażanie oszczędności w dewizach. Jest to propozycja skierowana np. do osób otrzymujących wynagrodzenie nie w złotówkach, ale euro, funtach brytyjskich czy frankach szwajcarskich.

Standardowe lokaty są znacznie lepiej oprocentowane niż lokaty walutowe. Wynika to z niskich stóp procentowych za granicą, które stanowią wyznacznik dla produktów oszczędnościowych dostępnych w Polsce.

 

Lokata mobilna – na czym polega?

 

Lokata mobilna to tak naprawdę zwykła lokata bankowa. Różnica polega m.in. na sposobie składania depozytu.

Lokaty mobilne są lepiej oprocentowane od standardowych depozytówW tym przypadku można tego dokonać z poziomu urządzenia przenośnego, czyli np. smartfona. Wystarczy na telefon pobrać aplikację konkretnego banku, zalogować się do niej i złożyć dyspozycję założenia depozytu.

Lokaty mobilne często charakteryzuje się wyższym oprocentowaniem niż standardowe rozwiązania oszczędnościowe. Proponowane stawki dochodzą nawet do 3 proc.

Taka promocja ma przyciągnąć nowych klientów i zaktywizować tych obecnych. Banki wychodzą z założenia, że wyższe odsetki nie tylko skłonią do założenia depozytu teraz, ale również skorzystania z innych usług w przyszłości.

Lokaty bankowe mogą być dobrym sposobem na pomnożenie kapitału. Grunt to znaleźć odpowiednią ofertę – taką, która będzie wyróżniać się wysokim oprocentowaniem.

 


Getin Bank

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci