', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

SKOK Jaworzno wciąż czeka na ratunek przed upadłością

maciejka51

KNF odroczył do 5 listopada wydanie decyzji w sprawie losów śląskiej kasy pożyczkowej, na którą poszukuje kupca już przeszło pół roku.

Mimo upływającego dziś (12 października) terminu dotyczącego przejęcia SKOK-u Jaworzno jego przyszłość wciąż pozostaje nierozstrzygnięta. Do KNF zgłosił się bowiem kolejny bank zainteresowany restrukturyzowaniem śląskiej kasy kredytowej.

 

Przejęcie SKOK-u Jaworzno nadal niepewne

 

SKOK Jaworzno nadal czeka na przejęcieJednocześnie podmiot ten zawnioskował do nadzoru o dodatkowy czas na zajęcie stanowiska. Regulator na to przystał i wyznaczył mu termin do 5 listopada.

Przypomnijmy, że KNF prowadzi postępowanie w sprawie przejęcia SKOK-u Jaworzno od maja br. Z ustaleń bloga Obiektywnie o Finansach wynika, że wcześniej wolę akwizycji wyraziły dwa banki.

Dzisiejsze postanowienie nadzoru to już trzecie odroczenie decyzji dotyczącej losów jaworznickiej kasy pożyczkowej. Identyczne decyzje wydawał też w czerwcu i lipcu.

Regulator jest zdeterminowany, by nie dopuścić do upadłości śląskiej spółdzielni, która jest jednym z największych SKOK-ów na rynku. Ewentualne bankructwo wiązałoby się ze sporym wydatkiem dla BFG, który gwarantuje depozyty członkowskie klientów SKOK-ów i banków do równowartości 100 tys. euro.

*** 

Wyjaśniła się za to przyszłość SKOK-u Piast - zostanie on przejęty przez Bank Millennium.

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci