', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Sprawdzamy, czy osoba zadłużona może otrzymać kolejną pożyczkę

maciejka51

Niekorzystna sytuacja finansowa nie musi automatycznie oznaczać odrzucenia wniosku przez instytucję pozabankową. Najważniejsze jest to, by osoba starająca się o pożyczkę dla zadłużonych miała stały dochód.

 

Materiał partnera

 

Doskonale wiemy, że życie nie jest usłane różami i każdemu może powinąć się noga. Ile to razy musieliśmy wydać krocie na nagłe wydatki bądź opłacić bardzo wysokie rachunki?

Takie sytuacje zmuszają wielu z nas do zaciągnięcia kredytu bądź pożyczki, ze spłacaniem których będziemy borykać się latami. Od momentu wpływu pożyczonej kwoty na nasze konto mamy status dłużnika. Czy oznacza to, że przed uregulowaniem poprzedniej nie możemy wziąć kolejnej pożyczki ratalnej?

 

Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych – prawda czy mit?

 

Warunki ubiegania się o pożyczkę pozbankową dla zadłużonychNa szczęście, mając długi, nadal możemy starać się o dodatkowy zastrzyk gotówki. Co więcej, na stronie Matchbanker.pl znajdziemy pożyczki dla zadłużonych. Jest to wyselekcjonowana oferta skierowana do osób ze złą historią kredytową.

Warunkiem uzyskania tego typu finansowania jest stały dochód. Dla pożyczkodawcy stanowi on gwarancję spłaty zadłużenia przez klienta.

Niekorzystna sytuacja finansowa wnioskodawcy nie pozbawia go możliwości uzyskania pożyczki przez internet. Jednak warto pamiętać, że im jest ona lepsza, tym większe są szanse otrzymania wsparcia.

W ślad za nią idą również warunki samej umowy, w tym łączne koszty. Pożyczkobiorcy z lepszą sytuacją finansową mogą liczyć na bardziej elastyczne zapisy umowy i niższe oprocentowanie czy prowizję.

 

Aplikowanie o pożyczkę dla zadłużonych krok po kroku

 

Proces ubiegania się o pożyczkę online jest dość prosty. Nie ma potrzeby dostarczania dokumentów w fizycznej formie. Wszystko odbywa się drogą internetową, przez co obie strony oszczędzają czas. Zaświadczenia, dokumenty tożsamości przesyła się w formie skanu lub zdjęcia na wskazany adres mailowy lub wgrywa poprzez panel użytkownika na stronie podmiotu udzielającego finansowania.

Od momentu otrzymania decyzji o przyznaniu pożyczki ratalnej do momentu wpływu środków na konto mija co najwyżej doba. Dziś przelewy realizowane są nawet w kilka minut.

 

W praktyce proces starania się o pożyczkę pozabankową dlaProces aplikowania o pożyczkę dla zadłużonych zadłużonych wygląda następująco:

 1. Porównanie ofert firm pożyczkowych
  Można to zrobić na stronie Matchbanker. Ze względu na jej czytelność i przejrzystość analiza będzie bezproblemowa. W porównywarce finansowej wszelkie niezbędne informacje o produkcie oraz samym pożyczkodawcy są wytłuszczone, dzięki czemu od razu wiadomo, czy oferta jest opłacalna i kto za nią stoi.
 2. Wypełnienie i wysłanie wniosku
  W dobie internetu można to zrobić na stronie pożyczkodawcy – nawet z poziomu smartfona.
 3. Przesłanie i weryfikacja zaświadczenia o dochodach
  Najczęściej klient nie jest weryfikowany w BIK-u, KRD, ERIF-ie BIG-u ani BIG InfoMonitorze, choć zdarzają się wyjątki. Każda firma ma swoją politykę w tej kwestii.Wartym podkreślić, iż niska zdolność kredytowa nie jest decydującym czynnikiem w ubieganiu się o pożyczkę dla zadłużonych.
 4. Zawarcie umowy
  W razie akceptacji warunków umowę zawiera się poprzez wysłanie przelewu potwierdzającego ze swojego konta osobistego albo SMS-a z otrzymanym kodem.

 

Refinansowanie wielu pożyczek ratalnych

 

Rodzaje pożyczek refinansującychJednym ze sposobów na uporanie się z długami może być pożyczka refinansująca. Taki produkt to świetne rozwiązanie w sytuacji, kiedy przestajemy radzić sobie z posiadanym zadłużeniem, bo np. jest ono rozbite na wiele rat płatnych w różne dni w miesiącu.

Pożyczka refinansująca pozwala na scalenie wszystkich należności w jedno większe. Co się na tym zyskuje? Bardzo wiele:

 • lepszą kontrolę swoich finansów,
 • dłuższy termin spłaty,
 • większe poczucie bezpieczeństwa.

Minus? Im dłuższy okres kredytowania, tym większy jest całkowity koszt pożyczki.

 

Dostępne są dwa rodzaje pożyczki refinansującej:

 1. Pożyczka konsolidacyjna hipoteczna
  Charakteryzuje się dłuższym okresem spłaty, niższym oprocentowaniem oraz większą kwotą możliwą do uzyskania. Jej zaciągnięcie wymaga zastawienia posiadanej nieruchomości.
 2. Pożyczka konsolidacyjna gotówkowa
  Świetne rozwiązanie, gdy klient nie potrzebuje wysokiej kwoty. Taka pożyczka udzielana jest na krótszy okres i nie wymaga zastawu. Cała procedura może zostać dokonana online, co skraca czas oczekiwania na gotówkę.

 


Matchbanker

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • maciejka51

  @slawomirmore
  Przyznaję, tytuł był trochę podchwytliwy.
  Oczywiście, osoby spłacające już jakieś zobowiązanie nie powinny mieć problemu z zaciągnięciem nowego przed spłatą pierwszego (o ile pozwala jej na to zdolność kredytowa lub tak taka jest polityka kredytowa danej instytucji).

 • Gość: [Błażej] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czy w wonga istnieje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki?

 • oewonga

  Witam! Błażej, tak. Pożyczkę możesz spłacić w każdej chwili od momentu jej otrzymania. Spłacając wcześniej nie jesteś narażony na odsetki ani prowizję za niewykorzystany okres pożyczki.

  Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100 lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=bank24.

  W razie pytań jestem do dyspozycji
  Tomasz | Ekspert wonga.com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci