', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Konto Idealne przestaje być idealne

maciejka51

Idea Bank zapowiedział zmiany w cenniku swojego flagowego ROR-u. Od 13 listopada za niektóre operacje na rachunku bieżącym trzeba będzie zapłacić.

Konto Idealne to obecnie jedno z zaledwie dwóch bezwarunkowo darmowych kont osobistych na rynku. Jego posiadacze ze wszystkich podstawowych usług (prowadzenie rachunku, obsługa karty debetowej, przelewy internetowe, wszystkie bankomaty krajowe, wpłatomaty, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, wypłata sklepowa) korzystają bezpłatnie i nie muszą przejmować się żadnymi ograniczeniami typu wymogi zwalniające czy limity.

Taką ofertę ma jeszcze tylko Nest Bank [chcę skorzystać]. Do niedawna była ona dostępna również w Orange Finanse, ale pomarańczowy telebank zaprzestał otwierania nowych ROR-ów i z końcem roku zakończy żywot.

 

Konto osobiste Idea Banku przestanie być bezwarunkowo darmowe

 

Jednak 13 listopada Idea Bank wprowadzi opłaty warunkowe przyZmiany w tabeli opłat Konta Idealnego Idea Banku Koncie Idealnym. Choć przy umiejętnym korzystaniu z rachunku będzie można ich uniknąć.

Chodzi o opłaty za:

  1. Wpłaty we wpłatomatach, jeśli suma transakcji w miesiącu kalendarzowym przekroczy 100 tys. zł – prowizja wyniesie 0,39 proc. Zmiana dotyczy wszystkich maszyn, do których dostęp mają klienci Idea Banku, czyli Euronetu i własnych (mobilnych)
  2. Wypłaty z bankomatów krajowych – 1 proc. przy szóstej i kolejnej operacji w dowolnym urządzeniu, także własnym.

Pozostałe zmiany w cenniku mają charakter porządkowy. Już wcześniej instytucja kierowana przez Tobiasza Burego wycofała bowiem z oferty rachunek automatycznego oszczędzania Idea Saver i Konto Zośka.

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci