', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Walutomat najdłużej działającym w Polsce e-kantorem

maciejka51

Uruchomiony w 2009 r. Walutomat był pierwszym na naszym rynku serwisem wymiany walut online. Dziś należy też do największych. Co miesiąc jego użytkownicy wymieniają w nim równowartość ok. 1 mld zł.

Materiał partnera

 

Kantory internetowe są obecne na polskim rynku od lat. Dziś w sieci znajdziemy ich kilkadziesiąt.

Te największe są z reguły najstarsze. Tak jak Walutomat.pl, który powstał w listopadzie 2009 r. jako pierwszy w Polsce serwis wymiany walut online.

 

E-kantory przynoszą oszczędności kredytowe

 

Walutomat to najstarszy w Polsce e-kantorNa początku swojej działalności kantory internetowe zmagały się z dużym brakiem zaufania i musiały się bardzo napracować, by przekonać do siebie klientów. Ci z nich, którzy zdecydowali się wypróbować wymianę walut online, w wymierny sposób przekonali się, ile dzięki temu mogą oszczędzić.

Prawdziwy boom na korzystanie z e-kantorów nastał po wejściu w życie tzw. ustawy antyspreadowej w 2011 r. Wprowadziła ona możliwość zakupu dewiz poza bankiem i spłatę zobowiązań kredytowych bezpośrednio w zagranicznych jednostkach płatniczych.

Wtedy klienci, głównie frankowicze, zaczęli masowo szturmować tego typu platformy. Kupując walutę przez internet, oszczędzali nawet kilkaset złotych na jednej racie.

 

Kantor internetowy, który nie nalicza spreadu

 

Jako pierwszy w Polsce, i prawdopodobnie też na świecie,Wymiana walut online bez spreadu wymianę walut online umożliwił Walutomat.pl.

Nie jest to typowy e-kantor, tylko platforma społecznościowa. Oznacza, że serwis jedynie pośredniczy w transakcjach między użytkownikami, którzy chcą sprzedać lub kupić euro, funty, dolary czy franki szwajcarskie.

Serwis od każdej operacji pobiera niewielką prowizję. Wynosi ona 0,2 proc. wartości zlecenia. Co istotne, na platformie nie występują spready, a kursy ustalają sami klienci, czyli kupujący i sprzedający dewizy.

 

Tania i szybka wymiana walut online

 

Walutomat należy do najpopularniejszych kantorów online. Ma już już 275 tys. zarejestrowanych użytkowników. Miesięcznie przeprowadzanych jest w nim 115 tys. transakcji. W ciągu dziesięciu dni na platformie zawierane są operacje o wartości ok. 330 mln zł.

zalety korzystania z kantorów internetowychTe liczby mówią same za siebie. Lecz duża popularność Walutomatu wynika nie tylko z jego długiego stażu na rynku, ale także z wysokiej jakości usług i poszerzanej wciąż funkcjonalności.

Od pewnego czasu klienci mogą wysyłać tanie i szybkie przelewy międzynarodowe. Udostępniono im również szybkie wpłaty złotówkowe i płatności pay-by-link. Te drugie Walutomat.pl uruchomił jako pierwszy e-kantor w Polsce.

Ale to nie wszystkie atuty tego najdłużej działającego w naszym kraju serwisu wymiany walut online. Są nimi także konkurencyjny wobec banków cennik i szybkie transakcje.

 


Walutomat

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci