', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

ABC kredytu na samochód

maciejka51

Zakup jakich pojazdów sfinansujemy pożyczką motoryzacyjną? Gdzie można ją zaciągnąć? Jaki model spłaty wybrać, by zaoszczędzić na kosztach? Przedstawiamy najważniejsze informacje o kredycie samochodowym.

Materiał partnera

 

Finansowanie zewnętrzne zaciągane z myślą o zakupie pojazdu to dobre rozwiązanie, gdy z różnych powodów nie możemy lub nie chcemy wyłożyć całej gotówki potrzebnej na sfinalizowanie transakcji. Wbrew pozorom rozwiązanie to sprawdza się w różnych sytuacjach: gdy nie dysponujemy odpowiednią gotówką lub nie chcemy wykorzystywać wszystkich zgromadzonych oszczędności.

 

Dlaczego warto skorzystać z kredytu samochodowego?

 

Kredyt samochodowy, inaczej nazywany kredytem motoryzacyjnym, jest przeznaczony na zakup pojazdu mechanicznego. W praktyce oznacza to, że bank pożycza pieniądze na wybrany przez klienta cel. Można w ten sposób uzyskać środki na zakup pojazdu używanego i nowego – z salonu samochodowego.

Kredyt samochodowy można zaciągnąć nie tylko na zakup auta

Kredyty na auto można wykorzystać także do zakupu takich pojazdów jak:

 • motocykle,
 • skutery,
 • kampery,
 • przyczepy kempingowe,
 • traktory,
 • maszyny budowlane,
 • łodzie motorowe.

 

Gdzie udać się po kredyt samochodowy?

 

O kredyt na samochód można się starać na różne sposoby. Wniosek złożymy:

 • w oddziale wybranego banku,
 • w salonie dilera,
 • u pośrednika finansowego,
 • w komisie,
 • przez internet – za pośrednictwem bankowej platformy kredytowej, która umożliwia również wstępne oszacowanie przysługującej kwoty.

 

Czy marka i rocznik auta mają znaczenie dla uzyskania kredytowania?

 

Przy wnioskowaniu o kredyt na auto ważne jest podanie marki Gdzie złożyć wniosek o kredyt na samochód?pojazdu i roku jego produkcji. Bank może wówczas dokładnie oszacować wartość środka lokomocji, który stanowi zabezpieczenie kredytu. Nie ma tu znaczenia czy kupujemy nowy model, czy wybieramy pojazd z drugiej ręki.

Wiele instytucji proponuje osobom zainteresowanym kredytem samochodowym bardzo atrakcyjne oprocentowanie. Jednak wiele zależy tutaj od wieku środka lokomocji. W dodatku niektóre instytucje finansują zakup niezbyt starych pojazdów, np. maksymalnie 12-letnich.

 

Rodzaje kredytów samochodowych

 

Klient ma do wyboru różne modele spłaty kredytu motoryzacyjnego. Może zdecydować się na:

 1. Kredyt standardowy z comiesięczną ratą, który przyznawanyRodzaje kredytów samochodowych jest na okres do 10 lat
 2. Kredyt jednorazowy, w którym 50 proc. kwoty finansowania klient wpłaca gotówką, a drugą połowę uiszcza po upływie umówionego okresu, np. jednego roku
 3. Kredyt w konstrukcji 60 na 40, czyli wpłata gotówkowa w wysokości 60 proc. wartości auta w momencie zawierania umowy i 40 proc. po roku

Zwykle przy finansowaniu w opcji nr 2 i 3 kredytodawcy nie naliczają odsetek, co znacznie obniża koszt zakupu samochodu.

 


Bancovo.pl

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci