', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Przyczyny rosnącej popularności pożyczek online

maciejka51

Pożyczki przez internet stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Rośnie zarówno zainteresowanie nimi, jak i przybywa firm udzielających chwilówek. Skąd jednak wzięło się tak duże i dość nagłe wzięcie na pożyczki online?

Materiał partnera

 

Jeszcze kilka lat temu Polacy pożyczali pieniądze wyłącznie od znajomych, rodziny lub banków. Swego czasu popularnym rozwiązaniem były też pożyczki zakładowe, czyli z firmowego funduszu świadczeń socjalnych w miejscu zatrudnienia. Wszystkie te rozwiązania miały i mają jednak spore wady.

 

Niedostępne pożyczki rodzinne i kredyty bankowe

 

Pożyczka od bliskich nie zawsze jest możliwa, szczególnie kiedy w grę wchodzą większe sumy. Proszenie o pomoc finansową rodzinę lub przyjaciół czasem doprowadza do nieporozumień i staje się przyczyną negatywnych emocji.

Dlaczego pożyczki online stały się tak popularne?

Może też rodzić pewien dyskomfort u obu stron transakcji. Osoba potrzebująca pieniędzy musi się tłumaczyć, na co wyda środki. Z kolei potencjalny pożyczkodawca krępuje się odmówić w obawie o to, że środki do niego nie wrócą.

Teoretycznie wzięcie kredytu jest prostsze. Wystarczy udać się do oddziału, określić potrzeby i spełnić formalności. W praktyce pożyczanie od banku to żmudny proces, który całkiem często kończy się niepowodzeniem. Dlaczego?

Po kryzysie finansowym banki pożyczają pieniądze jedynie pod warunkiem spełnienia przez klienta szeregu wymagań. Odmowę otrzymują np. te osoby, które pracują na umowę-zlecenie, czyli ogromna liczba Polaków.

Jednakże nawet ci, którzy mają podstawy, by spodziewać, że przejdą pozytywnie weryfikację bankową, mogą unikać starań o kredyt. Powód? Brakuje im czasu na skompletowanie wszystkich wymaganych dokumentów i wizytę w placówce.

 

Mikropożyczka dla każdego

 

Zalety pożyczki na dowód przez internetW przeciwieństwie do pożyczek od bliskich i kredytów bankowych wsparcie od firmy pożyczkowej można otrzymać łatwo i szybko. Olbrzymim sukcesem jest słynna już pożyczka na dowód, która weszła na stałe do słownika finansowego.

Pożyczkę online można bowiem wziąć naprawdę szybko i to przy minimalnym wysiłku. Potrzebny jest jedynie dostęp do internetu i kilka chwil na wypełnienie prostego wniosku, do którego nie trzeba załączać żadnych dokumentów.

W dodatku poziom obsługi klienta w firmach pożyczkowych stoi na wysokim poziomie. Wnioski pożyczkowe są przetwarzane błyskawicznie, a przy sprzyjających okolicznościach (konto w tym samym banku) pieniądze trafiają na konto klienta równie szybko, nawet po kilkunastu minutach. Wszystko odbywa się bez wychodzenia z domu.

 

Kto i jak pożycza online?

 

Z ofert instytucji niebankowych korzystają ludzie, którzy nie mają szans na kredyt. Nawet nie składają wniosku w banku z uwagi na negatywny wpis w katalogach dłużników typu BIK czy KRD.

Lecz online pożyczają także osoby, które mogłyby otrzymać finansowanie z banku, ale ze wskazanych wyżej powodów tego nie robią. Z usług firm pożyczkowych korzystają więc ludzie z różnych grup społecznych, mieszkańcy wsi, aglomeracji i to niezależnie od poziomu wykształcenia czy statusu materialnego. Robią to, bo im się to opłaca i jest wygodne.

 

Najlepsza pożyczka online dzięki porównywarce

 

Rośnie także świadomość dotycząca tego, jak działa rynek pożyczek i w jaki sposób zadłużać się rozsądnie. Klienci podejmują decyzję dotyczącą wyboru danej oferty nie tylko na podstawie reklam, ale i racjonalnych argumentów.

Odpowiedzialni klienci robią więc mały research przed złożeniem wniosku o pożyczkę online. Pomocne okazują się tutaj fora dyskusyjne oraz opinie innych klientów.

Wygodna i dostępna pożyczka przez internet

Jednak najbardziej przydatnym w znalezieniu najlepszej opcji narzędziem są profesjonalne porównywarki pożyczkowe, takie jak Matchbanker. Dzięki wiarygodnemu rankingowi firm pożyczkowych można w łatwy sposób uzyskać informacje, gdzie korzystnie i bezpiecznie pożyczyć pieniądze w internecie.

Jednak wciąż ważne jest to, aby klienci zwiększali swą świadomość na temat zagrożeń, jakie czają się w sieci www, i tego, jak bezpiecznie udostępniać tam swoje dane osobowe.

 


Matchbanker

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci