', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Podpowiadamy, kiedy warto zainteresować się kredytem konsolidacyjnym

maciejka51

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, które przynosi sporo korzyści osobom mającym wiele zobowiązań finansowych wobec banków. Dzięki niemu można obniżyć miesięczną ratę i dopasować termin płatności do własnych preferencji.

Materiał partnera

 

Chętnie korzystasz z kredytowych produktów bankowych? Spłacasz kredyt gotówkowy, zakupy ratalne i limit w rachunku bankowym, a jednocześnie dokonujesz płatności kartą kredytową?

W związku z tym jesteś statystycznym polskim kredytobiorcą. Taka osoba na swoim koncie wiele zobowiązań. Sprawdź, jak łatwo i szybko zamienisz je w jedno.

 

Jedna rata zamiast kilku

 

Chociaż kredyty zaciągają osoby w różnym wieku, na tle wszystkich kredytobiorców wyróżniają się młodzi ludzie. Jak wynika z danych BIK, osoby w wieku 18-24 lata mają do spłaty łącznie ponad 6 mld zł. Ta kwota stanowi wypadkową: kredytów konsumpcyjnych, zadłużenia na karcie kredytowej i limitów w koncie osobistym.

zamiana kilku kredytów w jeden

Dobra sytuacja gospodarcza, rosnące pensje, łatwa dostępność kredytów oraz duże zainteresowanie nimi sprawia, że coraz więcej osób musi płacić co miesiąc coraz więcej rat. Ich łączna wysokość nierzadko stanowi spore obciążenie domowego budżetu.

U niektórych klientów pojawiają się problemy z terminową spłatą. Wynikają one nie tylko z rosnących obciążeń finansowych (coraz wyższe kwoty), ale także z faktu różnych dat ich płatności. Dlatego aby nie wpaść w poważne kłopoty finansowe, warto rozważyć kredyt konsolidacyjny.

 

Kredyt konsolidacyjny – kto może z niego skorzystać?

 

Kredyt konsolidacyjny to specyficzny produkt bankowy. Jego niezwykłość polega na możliwości zamiany kilku zobowiązań kredytowych w jedno, które charakteryzuje się niższą miesięczną ratą niż suma płatności sprzed scalenia. Kto może po niegoZadłużenie na karcie kredytowej można wraz z innymi zobowiązaniami zamienić na kredyt konsolidacyjny sięgnąć?

  1. Spłacasz więcej niż jeden kredyt o różnym charakterze (także w różnych bankach)?
  2. Nie masz zaległości kredytowych wobec banku?
  3. Chcesz wydłużyć okres spłaty?
  4. Zamierzasz obniżyć wysokość comiesięcznych rat?
  5. Chcesz zmienić termin płatności na bardziej dogodny?
  6. Chcesz połączyć dotychczasowe zobowiązania i jednocześnie otrzymać dodatkowe środki?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na minimum jedno z powyższych pytań, możesz rozważyć dopasowany do potrzeb kredyt konsolidacyjny.

Ale uwaga! By otrzymać finansowanie, należy spełnić dodatkowe kryteria związane m.in. z:

  • wiarygodnością kredytową,
  • zdolnością kredytową,
  • wymaganymi zabezpieczeniami.

 

Pamiętaj także, że konsolidacja kredytów nie jest remedium na kłopoty finansowe. Pozwala jedynie na ograniczenie ich ryzyka – poprzez zmniejszenie wysokości miesięcznej raty oraz dostosowanie terminu płatności do indywidualnych potrzeb. Umożliwia np. przesunięcie dnia regulowania należności na dzień po wypłacie.

 


Getin Bank

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci