', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

BZ WBK i Aviva najbardziej pożądanymi pracodawcami 2017 r. w finansach

maciejka51

Z corocznego badania firmy rekrutacyjnej Antal wynika, że zmieniają się potrzeby osób zajmujących strategiczne stanowiska w bankowości i ubezpieczeniach. Względnie stabilne pozostaje za to grono firm, w których najbardziej chcieliby pracować.

Wciąż najwięcej menadżerów branży finansowej za najsilniejsze cechy pożądanego pracodawcy uznało wielkość i prestiż firmy oraz jej kulturę organizacyjną, ale na znaczeniu – kosztem innowacyjności – zyskała wysokość wynagrodzenia. Istotnie ważniejsze dla specjalistów stały się też benefity (wzrost wskazań z 21 do 34 proc.) oraz równowaga między życiem prywatnym i zawodowym (z 21 na 32 proc.).

 

BZ WBK detronizuje ING Bank Śląski, PKO BP wciąż w czołówce

 

BZ WBK został najbardziej pożądanym pracodawcą 2017 w branży bankowejZmiany zaszły też w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców. Najwięcej specjalistów i osób z wyższej kadry menedżerskiej pracujących w bankowości wskazało BZ WBK jako najbardziej pożądane miejsce zatrudnienia. Organizacja kierowana przez Michała Gajewskiego została w ten sposób wyróżniona po raz pierwszy w ośmioletniej historii badań Antala.

Na drugim miejscu znalazł się ubiegłoroczny zwycięzca, tj. ING Bank Śląski. Instytucja zarządzana przez Brunona Bartkiewicza ma na koncie najwięcej laurów tego typu. Od 2010 r. sześć razy znajdowała się w gronie najbardziej pożądanych pracodawcach w branży bankowej.

Podium zamyka BGK. Dla państwowego podmiotu to debiut w rankingu.

Wśród wyróżnionych po raz kolejny znalazł się też Alior Bank i PKO BP. Dla firmy, na czele której stoi Zbigniew Jagiełło, to piąta taka nagroda. W tym elemencie największy bank w Polsce ustępuje jedynie ING Bankowi Śląskiemu.

Badani menadżerowie chcą pracować w stabilnej, dużej organizacji, która spogląda daleko w przyszłość i daje możliwości rozwoju w postaci wyzwań, związanych m.in. z nowymi technologiami czy dynamicznie zmieniającymi się potrzebami klientów – mówi Sebastian Sala z Antal.

 

Najbardziej pożądani pracodawcy w bankowości w 2017 r.

lp.

Instytucja

% wskazań

1.

BZ WBK

 

2.

ING Bank Śląski

 

3.

Bank Gospodarstwa Krajowego

 

4.

Alior Bank

 

PKO BP

 

Źródło: opr. własne na podstawie raportu Antal

 

Aviva łączy tradycję z nowoczesnością, więc przyciąga doświadczonych i młodych

 

W branży ubezpieczeniowej najwięcej wskazań otrzymała Aviva,Aviva została najbardziej pożądanym pracodawcą 2017 wśród ubezpieczycieli która zdetronizowała ubiegłorocznego triumfatora – PZU. Zestawienie uzupełnił Allianz, dla którego jest to powrót do grona najbardziej pożądanych pracodawców po dwuletniej przerwie. Uznanie specjalistów straciły Warta oraz Ergo Hestia.

Konkurencję zdeklasowała Aviva, która jest często oceniana przez kandydatów jako wolna od burzliwych i nagłych zmian organizacyjnych. W ostatnim czasie dała się również poznać jako połączenie tradycji z nowoczesnością. PZU jest niezmiennie doceniane za środowisko sprzyjające szerokiemu rozwojowi kompetencji pracownika. Allianz natomiast został wyróżniony za innowacyjność, co znalazło odzwierciedlenie w tegorocznym rankingu najbardziej pionierskich firm na świecie – mówi Dagmara Moczarska z Antal.

 

Najbardziej pożądani pracodawcy w ubezpieczeniach w 2017 r.

lp.

Instytucja

% wskazań

1.

Aviva

 

2.

PZU

 

3.

Allianz

 

Źródło: opr. własne na podstawie raportu Antal

 

VIII badanie „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” zostało przeprowadzone metodą CAWI oraz CATI w grudniu 2017 i styczniu 2018 r. W anonimowej ankiecie udział wzięło 4102 specjalistów i menedżerów z całego kraju reprezentujących dziewięć dyscyplin zawodowych i 15 kategorii.

Zwycięzcy należą do tzw. top of mind w świadomości specjalistów i menedżerów. Oznacza to, że zostali wybrani spontanicznie i bez dodatkowych sugestii.

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci