', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Nest Bank płaci 3% na koncie oszczędnościowym

maciejka51

Oferta skierowana jest do nowych klientów, którzy otworzą rachunek podczas wideoweryfikacji i zawrą też umowę o darmowy ROR. Promocyjny kupon dotyczy salda nie większego niż 10 tys. zł.

Mimo spadającej ostatnio inflacji (1,3 proc.) oraz oddalenia się perspektywy podwyżki stóp procentowych (koniec 2019/początek 2020) kolejna instytucja zdecydowała się na podniesienie oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Po Banku Millennium, Banku Pekao, BZ WBK (wszystkie do 2,7 proc.) i Credit Agricole (do 3 proc.) zrobił to Nest Bank

 

>>otwieram ROR z kontem oszczędnościowym w Nest Banku ze stawką 3%<<

 

Nest Bank stawia na wideoweryfikację

 

Promocyjne Konto oszczędnościowe Nest Banku z wideoweryfikacjąW ramach trwającej do 7 maja promocji dla nowych klientów organizacja kierowana przez Marka Kulczyckiego oferuje 3 proc. w skali roku przez dwa pełne miesiące oraz w miesiącu otwarcia rachunku. Jeśli więc ktoś zdąży zawrzeć umowę w kwietniu, to do końca czerwca przysługuje mu podwyższony odsetki.

Uwaga! By skorzystać z oferty specjalnej, nowy klient musi zawrzeć umowę z wykorzystaniem wideoweryfikacji (tutaj wyjaśnienie, czym ona jest i na czym polega). Tylko ten kanał otwarcia konta uprawnia do wzięcia udziału w promocji.

Dodajmy, że Nest Bank jest jednym z trzech umożliwiających otwarcie rachunku w trakcie rozmowy wideo. Pozostałe dwa to BZ WBK i Alior Bank. Ponadto w ten sposób pożyczek udziela Inbank.

Trzeci warunek wzięcia udziału w promocji stanowi zawarcie umowy o ROR. Ten jest w Nest Banku bezwarunkowo darmowy. Posiadacz nie płaci za prowadzenie rachunku, kartę ani e-przelewy i może bez prowizji wypłacać środki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Jest jeszcze czwarty warunek. Chodzi o wyrażenie zgód marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowych i nieodwoływanie ich przynajmniej do ostatniego dnia obowiązywania promocyjnych odsetek.

 

>>otwieram ROR z kontem oszczędnościowym w Nest Banku ze stawką 3%<<

 

Nest Bank w czołówce rankingu kont oszczędnościowych

 

Konto oszczędnościowe z podwyższonym kuponem można otworzyć od razu z kontem osobistym lub później. Jednak musi to nastąpić w ciągu 30 dni od zawarcia umowy o rachunek bieżący.

Jeśli więc ktoś otworzy ROR np. 7 maja, to rachunekNajlepsze konta oszczędnościowe oferują 3 proc. oszczędnościowy w ofercie specjalnej może otworzyć najpóźniej 7 czerwca. W takim układzie podwyższone oprocentowanie będzie naliczane do 31 sierpnia.

Uwaga! Stawka 3 proc. obejmuje saldo do 10 tys. zł. Od nadwyżki do 60 tys. zł podmiot kontrolowany przez fundusz Ana Cap dopisuje odsetki w wysokości 2,25 proc., a od pozostałych środków – 2 proc. Później obowiązuje standardowy kupon, czyli WIBOR 3M – 0,5, co aktualnie daje 1,2 proc.

Przypomnijmy, że nowy klient ma prawo również do założenia kwartalnej albo półrocznej Lokaty Witaj na 4 proc. z limitem 10 tys. zł.

 

>>otwieram ROR z kontem oszczędnościowym w Nest Banku ze stawką 3%<<

 

Oprocentowanie na poziomie 3 proc. to pod względem wysokości stawki najlepsza obecnie propozycja na rynku. Tyle samo płacą:

Lecz z uwagi na ograniczenie kwotowe ofertę Nest Banku należy bardziej rozpatrywać w kategoriach typowego wabika, choć akurat w tym przypadku nie wiąże się on z żadnymi kosztami czy stratami po stronie klienta.

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci