', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Monako to więcej niż dobra inwestycja w nieruchomości

maciejka51

Ceny mieszkań w tym niewielkim księstwie idą w górę nieprzerwanie od 10 lat. Ale rosnąca wartość apartamentów to tylko jeden z wielu plusów wynikających z posiadania nieruchomości w Monako.

Materiał Partnera 

 

Inwestycje w luksusowe nieruchomości są jedną z głównych lokat kapitału dokonywanych przez klientów określanych mianem High Net Worth Individuals (HNWI). Są to bardzo zamożne osoby z całego świata.

Luksusowe nieruchomości można nabyć w wielu lokalizacjach. Jednak główne rynki to: USA, Francja, Australia.

 

Brak podatków napędza wzrost cen nieruchomości w Monako

 

Jednym z często pomijanych miejsc, a jednocześnie bardzo atrakcyjnych, jest Monako. Posiadanie mieszkania w tym księstwie to nie tylko solidna inwestycja, ale również oszczędności podatkowe.

inwestowanie w nieruchomości w Monako

Wzrost cen nieruchomości w 2017 r. wyniósł tam 8 proc., a w ostatniej dekadzie – ponad 150 proc. Według Lepidus Property, pośrednika oferującego apartamenty i inne nieruchomości na sprzedaż w Monako oraz luksusowe wille na Riwierze Francuskiej, mały apartament typu studio lub z jedną sypialnią można nabyć już za 1-2 mln euro.

Ceny za jeden metr kwadratowy zaczynają się od ok. 40 tys. euro i mogą przekraczać 100 tys. euro (jak na Golden Square w Monte Carlo). Podobnie jak na innych rynkach także w tym państwie-mieście ceny mieszkań uzależnione są od wielu czynników, ale w Monako widok na morze oferuje największą wartość dodaną. Dlaczego?

Z racji niewielkiej powierzchni Monako ma bardzo ograniczone możliwości wprowadzenia nowych mieszkań na rynek. To powoduje niemal ciągły wzrost cen od 10 lat.

Wynika on również z faktu, że rezydenci tego księstwa nie muszą płacić podatku dochodowego od osób fizycznych ani podatku od nieruchomości. To sprawia, że Monako jest nietypowym i bardzo atrakcyjnym rynkiem inwestowania w nieruchomości.

 

Karta rezydenta Monako – prestiż i korzyści

 

Jeżeli mamy odpowiednie środki i chcemy zamieszkać w tym niewielkim mieście-państwie, musimy złożyć wniosek o kartęUlgi podatkowe związane z kartą pobytu w Monako rezydenta. Jej największą zaletą są korzyści podatkowe.

W celu otrzymania karty stałego pobytu w Monako należy:

  1. Złożyć odpowiedni wniosek
  2. Wykazać, że posiada się wystarczające aktywa
  3. Udowodnić że jest się właścicielem nieruchomości w Monako lub ma się umowę najmu lokalu, który spełnia określone wymogi lokalnych władz do zamieszkania z rodziną lub samemu.
    Uwaga! Apartament typu studio nie jest uznawany za właściwy lokal dla rodziny z dorastającym dzieckiem.

 

Jak uprzedza inny pośrednik - MonacoEstate.com - przed zakupem mieszkania należy sprawdzić, czy dany lokal nie jest objęty lokalnym prawem, które pozwala na wynajmowanie go wyłącznie obywatelom Monako. Jest to bardzo istotne ograniczenie dysponowania własną nieruchomością. W niektórych dzielnicach księstwa takich mieszkań jest sporo.

 

Apartament w Monako jako siedziba firmy

 

Kolejną kwestią, na którą szczególnie powinny zwrócić uwagę osoby planujące prowadzić działalność gospodarczą w Monako, jest to, czy dany lokal może być wykorzystywany do tego celu. Rząd Monako umożliwia zaadaptowanie mieszkania na biuro przez pierwsze dwa lata od zakupu. Jednak żeby tak się stało, najemca/nabywca musi spełnić pewne warunki. W razie potrzeby należy zapytać o to agenta nieruchomości.

Zakup mieszkania w Monako

Duża część apartamentów na sprzedaż w Monako kwalifikuje się do prowadzenia w nich firmy, o ile nie utrudnia to życia współlokatorom budynku. Takie obiekty zwykle są oznaczone jako “mixed used”.

 

Jeśli więc mamy kilka milionów euro, inwestycja w nieruchomość w Monako na pewno się opłaci. Biorąc pod uwagę jakość tamtejszego powietrza, łagodne zimy, wysokie bezpieczeństwo i inne aspekty związane ze stylem życia na Lazurowym Wybrzeżu, Monako zdecydowanie jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania lub aktywności biznesowej.

 


MonacoEstate.com

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci