', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Kilka mniejszych kredytów czy jeden większy?

maciejka51

Chociaż Polacy najczęściej zaciągają kredyty gotówkowe, coraz więcej z nich rozważa wystąpienie o kredyt konsolidacyjny. Sprawdzamy, które rozwiązanie jest lepsze z punktu widzenia kredytobiorcy.

Materiał Partnera

 

Jak pokazują statystyki, w 2016 r. Polacy zaciągnęli ponad 7 mln nowych kredytów konsumpcyjnych oraz skorzystali z ponad 1 mln nowych kart kredytowych. Dodajmy do tego zakupy ratalne. Okaże się, że rodacy mają na swoim koncie wiele zobowiązań opiewających na zróżnicowane kwoty.

O ile spłacanie wielu rat przez miesiąc-dwa nie stanowi większego problemu, tak comiesięczne regulowanie kilku zobowiązań wobec różnych instytucji przez dłuższy czas może być kłopotliwe. Warto więc rozważyć alternatywne rozwiązanie.

 

Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto go zaciągnąć?

 

Kiedy warto zaciągnąć kredyt konsolidacyjnyChodzi o kredyt konsolidacyjny. Jego istotą jest zamiana kilku zobowiązań w jedno. W praktyce oznacza to zaciągnięcie nowego kredytu na spłatę już posiadanych pożyczek i kredytów, a następnie rozłożenie nowego długu na raty.

Uwaga! Nie jest to rozwiązanie dla każdego. Z uwagi na swoją specyfikę z kredytu konsolidacyjnego skorzystają wyłącznie ci klienci, którzy posiadają już co najmniej dwa różne zobowiązania wobec banków, np. pożyczkę gotówkową, kredyt samochodowy, kartę kredytową, a do tego jeszcze spłacają raty.

Kiedy warto rozważyć kredyt konsolidacyjny? Jest kilka sytuacji, w których połączenie wielu rat w jedną przyniesie Ci pożytek.

 

  1. Jeśli masz problem z zapamiętaniem terminów spłaty poszczególnych kredytów

 

Mając wiele kredytów i pożyczek, musisz pamiętać o wszystkich terminach płatności. W takiej sytuacji nietrudno o pomyłkę, przeoczenie, a co za tym idzie – nieterminową wpłatę. Kredyt konsolidacyjny eliminuje ten problem – łączy wszystkie raty w jedną, z dogodnym dla Ciebie terminem.

 

  1. Jeżeli oprocentowanie dotychczasowych kredytów jest za wysokie

 

Szczególnie kredyty gotówkowe charakteryzują się dużo wyższym oprocentowaniem w porównaniu do kredytów konsolidacyjnych. Zamiana wielu spłacanych zobowiązań na jedno umożliwi Ci obniżenie kosztów. Dzięki temu możesz nieco zaoszczędzić.

 

  1. Jeżeli chcesz obniżyć wysokość comiesięcznych ratCzy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

 

Przy wielu zobowiązaniach kredytowych wysokość Twoich comiesięcznych rat może powoli zbliżać się do niebezpiecznego limitu i wpływać na Twoją płynność finansową. Jeśli chcesz uniknąć ewentualnych problemów, rozważ skonsolidowanie dotychczasowych należności. Kredyt konsolidacyjny pozwoli Ci na obniżenie wysokości comiesięcznych rat poprzez wydłużenie okresu kredytowania.

 

Opłacalność kredytu konsolidacyjnego

 

Kredyt konsolidacyjny może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem dla wielu kredytobiorców. Zanim jednak się na niego zdecydujemy, musimy przeanalizować swoją sytuację finansową. Jak?

Oszacujmy oprocentowanie spłacanych kredytów i sumaryczną wysokość rat. Następnie zestawmy to z ofertą kredytu konsolidacyjnego. Tylko wtedy będziemy w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy konsolidacja się nam opłaci.

 


Getin Bank

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci