', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Jeden bank zainteresowany przejęciem SKOK-u Rafineria

maciejka51

KNF wyznaczył nowy termin kupcowi, który chce przejąć gdańską kasę pożyczkową. Jej ostateczne losy wyjaśnią się 16 maja.

Komisja Nadzoru Finansowego podała, że na jej zaproszenie do udziału w restrukturyzacji SKOK-u Rafineria odpowiedział jeden bank. Nie ujawnia, o jaką konkretnie instytucje chodzi. Wstępna deklaracja nie oznacza jeszcze, że do transakcji dojdzie.

[Aktualizacja 18 maja]

SKOK Rafineria zostanie przejęty przez BGŻ BNP Paribas. Formalnie stanie się to 30 maja 2018 r.

 

Groźba upadłości SKOK-u Rafineria wciąż realna

 

Bank przejmie SKOK Rafineria?

Wiadomo, że podmiot ten zawnioskował do KNF o przedłużenie terminu na zajęcie ostatecznego stanowiska (pierwotny minął 4 kwietnia). Nadzór przystał na tę prośbę i dał bankowi zainteresowanemu przejęciem gdańskiej kasy pożyczkowej czas do 16 maja na podjęcie decyzji. Do tego czasu potencjalny kupiec zapewne będzie gruntownie analizował kondycję spółdzielni finansowej z Gdańska, którą od czerwca 2017 r. kieruje zarządca komisaryczny Elżbieta Staniszewska-Antoniak (przeczytaj, dlaczego tak się stało).

Może się okazać, że jednak się rozmyśli. Wtedy kasę kredytową czeka upadłość, ponieważ wcześniej zostały wyczerpane wszystkie ustawowe możliwości jej ratowania. Gdyby doszło do zawieszenia działalności i bankructwa SKOK-u Rafineria, depozyty jego członkom wypłaci BFG.

 

SKOK Rafineria został założony w 1992 r. Należy do najstarszych organizacji w sektorze spółdzielczym. Operuje głównie w Polsce Północno-Wschodniej. W sumie ma 19 oddziałów w siedmiu województwach. W 2003 r. przejął SKOK im. Kołłątaja, a pięć lat później – SKOK przy parafii Opatrzności Bożej w Gdańsku.

 


Maciej Kusznierewicz

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Bankowiec] *.internetdsl.tpnet.pl

    Proszę nie wprowadzać takimi wpisami w błąd, w komunikacie wyraźnie jest podany termin do 16 maja, a nie kwietnia

  • maciejka51

    @Bankowiec
    Dziękuję za sprostowanie. Jednak w pierwotnym komunikacie na stronie KNF była jednak data 16 kwietnia. Najwyraźniej ktoś z KNF-u się pomylił (informacja na stronie nadzoru ukazała się w piątek po południu).

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci