', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Credit Agricole podnosi oprocentowanie konta oszczędnościowego

maciejka51

Promocyjna stawka na Rachunku Oszczędzam wzrosła z 2,5 do 3 proc. Podwoiło się także saldo nią objęte. Jednak oferta Credit Agricole ma dwa poważne minusy...

Wczoraj (9 kwietnia) zakończyła się promocja „Na start”, w ramach której organizacja kierowana przez Piotra Kwiatkowskiego płaciła 2,5 proc. na koncie oszczędnościowym. Dziś (10 kwietnia) ruszyła jeszcze lepsza oferta specjalna tego rachunku. Stawka wzrosła do 3 proc. w skali roku!

>>chcę otworzyć konto w Credit Agricole ze stawką 3%<<

Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole na 3% – warunki

 

Równie dobra wiadomość jest taka, że saldo objęte podwyższonymi odsetkami wzrosło dwukrotnie – do 100 tys. zł. Warunki specjalne obowiązują przez cztery miesiące od otwarcia Rachunku Oszczędzam. Oferta obowiązuje do odwołania.

Promocyjny Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole na 3%

Teraz minusy. Propozycja skierowana jest wyłącznie do nowych klientów, którzy otworzą też w Credit Agricole konto osobiste (w podstawowej wersji nazywa się teraz Konto dla Ciebie).

Promocyjne konto oszczędnościowe kapitalizowane jest w cyklu kwartalnym, co znacznie obniża zyskowność inwestycji. Dla maksymalnej kwoty różnica wynosi ponad 200 zł, czyli 1/4. Wpłacając 100 tys. zł na rachunek ze stawką 3 proc. z miesięczną kapitalizacją, po czterech miesiącach zarobimy ok. 813 zł, a z kwartalną – 608 zł.

Oczywiście w dłuższym terminie dysproporcja w wysokości odsetek właściwie znika. Przykładowo po pół roku wynosi ona 2 zł. Jednak z uwagi na fakt, że promocja trwa cztery miesiące, bank tylko raz od zdeponowanej kwoty dopisze wyższe odsetki. Zatem efektywna (realna) stopa zwrotu będzie niższa niż nominalne 3 proc.

 

>>chcę otworzyć konto w Credit Agricole ze stawką 3%<<

 

Standardowe oprocentowanie to WIBOR 1M pomniejszony o 1,5. Aktualnie daje to mizerną stawkę 0,14 proc. W kwietniu obowiązuje podwyższony kupon 0,5 proc. Klientom, którzy regularnie zasilają ROR i odkładają na koncie oszczędnościowym, bank płaci 0,7 proc.

Posiadacz Rachunku Oszczędzam może raz w miesiącu wykonać jeden darmowy przelew wewnętrzny. Za każdy następny zapłaci 10 zł (w nowej taryfie ta usługa zdrożała).

Obecnie Credit Agricole szykuje się do wprowadzenia nowego rachunku bieżącego o nazwie Konto dla Ciebie. Twarzą kampanii jest Dawid Podsiadło. Nowy ROR będzie dostępny w kilku wariantach i ma się pojawić w sprzedaży na dniach. Przy okazji instytucja wdroży też system płatności mobilnych Blik i przelewy ekspresowe

 

>>chcę otworzyć konto w Credit Agricole ze stawką 3%<<


Maciej Kusznierewicz

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Klou] *.wroclaw.dialog.net.pl

  To chyba trochę nie tak. Po pierwsze oprocentowanie przez 4 m-ce będzie naliczanie w wysokości 3 % i tylko na odsetki należy poczekać trochę dłużej czyli pół roku,a co do kapitalizacji to od 100 tys po 91 dniach odsetki wyniosą 747,95 zł a w naliczaniu miesięcznym 246,58 (30 dni) +254,79 (31 dni) +246,58 (30 dni) =747,95 czyli dokładnie tyle samo.

 • maciejka51

  @Klou
  Nie zgodzę się. Skoro odsetki są rzadziej dopisywane, to mechanizm procentu składanego działa wolniej.

 • Gość: [Klou] *.static.ip.netia.com.pl

  Możesz podać sposób w jaki wyliczyłeś odsetki bo bez tego ciężko się odnieść?

 • maciejka51

  @Klou
  Ze wzoru na procent składany z kapitalizacją częstszą niż raz w roku.

 • Gość: [Klou] *.static.ip.netia.com.pl

  Piszesz że różnica w oprocentowaniu wyniesie ponad 200 zł.Jak to wyliczyłeś bo dla mnie to różnica wyniesie może max.5 zł i to przy założeniu że wpłacimy kwotę poniżej 100 tys. bo tylko wtedy odsetki także byłyby oprocentowane na 3%.

 • maciejka51

  @ Klou
  Okres promocji to cztery miesiące. Przy kapitalizacji miesięcznej bank dopisałby promocyjne odsetki cztery razy. Jednak w tym wariancie konta (kapitalizacja kwartalna) zrobi to tylko raz. Stąd różnica.
  Zresztą wspomniałem o tym w tekście (w dłuższym okresie te różnice niemal się wyrównują, ale biorąc pod uwagę sam czas promocji, czyli cztery miesiące, to klient trochę traci, i dlatego realny zysk jest mniejszy niż 3%).

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci