', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

BGŻ Optima podnosi oprocentowanie konta oszczędnościowego

maciejka51

Teraz promocyjna stawka, jaką są objęte nowe środki ulokowane na Koncie Smart w BGŻ Optima, wynosi 2,6 proc. Ale jest też zła wiadomość, która dotyczy maksymalnego salda...

Dziś (27 kwietnia) ruszyła nowa oferta specjalna konta oszczędnościowego BGŻ Optima. Organizacja kierowana przez Piotra Marciniaka postanowiła pójść śladem konkurencji i podniosła stawkę. W ostatnich miesiącach na podobny krok decydowały się: Bank Millennium, Bank Pekao, BZ WBK (wszystkie do 2,7 proc.), Credit Agricole i Nest Bank (ostatnie dwa oba do 3 proc.).

 

>>otwieram w BGŻ Optima konto oszczędnościowe na 2,6% z lokatą na 3,5%<<

 

Promocyjne oprocentowanie w BGŻ Optima 2,6%

 

W ramach trwającej do 26 lipca promocji stawka za nowe środki wynosi 2,6 proc. w skali roku. To minimalnie (0,1 pkt proc.) więcej niż dotychczas. Saldo początkowe, które obejmuje rachunki oszczędnościowe i lokaty, wyznaczono na 12 kwietnia.

Wyższe oprocentowanie w BGŻ Optima

Niestety, jest też gorsza wiadomość. Teraz saldo objęte wyższym kuponem na Koncie Smart to 100 tys. zł, czyli o 50 tys. zł mniej niż do tej pory. Odsetki standardowe to 0,7 proc.

Stare, czyli otwierane do 22 czerwca 2017 r., konto oszczędnościowe (Rachunek Główny) nadal oprocentowane jest na 1,5 proc. bez względu na stan oszczędności.

Przypomnijmy, że posiadacz rachunku w BGŻ Optima może bez ograniczeń wykonywać przelewy na powiązane z nim, tj. podane przy rejestracji, konto w innej instytucji. Transfery są bowiem bezpłatne i nielimitowane. Takie udogodnienie dostępne jest jeszcze tylko w ING Banku Śląskim, przy czym dotyczy przekazów wewnętrznych (na ROR).

 

>>otwieram w BGŻ Optima konto oszczędnościowe na 2,6% z lokatą na 3,5%<<

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci