', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Mobilne Konto Oszczędnościowe BZ WBK na 2,7 proc. pod lupą

maciejka51

Spółka hiszpańskiego Santandera zdecydowała się na zaskakujący ruch. Nie chodzi tylko o drugą w ostatnim miesiącu promocję na rachunku oszczędnościowym, ale wysokość oferowanej stawki, która niemal siedmiokrotnie przewyższa standardowe odsetki dostępne w BZ WBK.

Miesiąc po podwyższeniu oprocentowania na Koncie Max oszczędnościowym organizacja zarządzana przez Michała Gajewskiego zdecydowała się jeszcze bardziej podkręcić odsetki od depozytów. Tym razem w ramach wprowadzonego do sprzedaży Mobilnego Konta Oszczędnościowego BZ WBK proponuje aż 2,7 proc. Obecnie tylko w trzech bankach znajdziemy wyższą stawkę [sprawdź ranking kont oszczędnościowych na marzec 2018].

 

>>chcę otworzyć Mobilne Konto Oszczędnościowe na 2,7%<<

 

Parametry Mobilnego Konta Oszczędnościowego BZ WBK

 

Oprocentowanie na nowym rachunku oszczędnościowym ma charakter promocyjny. Obowiązuje ono do 30 lipca i obejmuje saldo do 100 tys. zł. Później kupon spadnie do 0,4 proc. Tyle samo bank dopisuje od nadwyżki ponad 100 tys. zł.

Mobilne Konto Oszczędnościowe BZ WBK 2,7%

Co istotne, w regulaminie promocji nie ma wykluczeń w postaci statusu nowego klienta czy obowiązku wpłaty nowych środków (jak na Koncie Max oszczędnościowym). Zatem Mobilne Konto Oszczędnościowe mogą otwierać również obecni klienci BZ WBK i ulokować na nim środki już trzymane w tej instytucji.

Umowę zawrzemy przez:

 • internet (przelewem weryfikacyjnym albo podczas wideoweryfikacji),
 • kuriera,
 • mobilnego doradcę – poza oddziałem.

Można to zrobić do 30 czerwca, przy czym mamy prawo do otwarcia jednego promocyjnego konta. Nie trzeba przy tym otwierać ROR-u.

 

>>chcę otworzyć Mobilne Konto Oszczędnościowe na 2,7%<<

 

Posiadaczowi nowego konta oszczędnościowego BZ WBK przysługuje jeden darmowy przelew wychodzący w miesiącu. Za każdy następny zapłaci on 10 zł.

Przy czym sposób wypłaty środków jest dowolny. Można to zrobić przelewem wewnętrznym, zewnętrznym, zwykłym, natychmiastowym albo podjąć gotówkę w oddziale.

Prowadzenie rachunku jest darmowe. Wspominamy o tym, gdyż podmiot zarządzany przez Michała Gajewskiego ma w ofercie również płatne konta oszczędnościowe.

Edytowany 13/03.

BZ WBK na razie wstrzymał promocję. Prawdopodobnie zbyt wcześnie ujrzała ona światło dzienne. Jednak informacja o niej wciąż widnieje w tabeli oprocentowania na stronie banku. Konto widoczne jest także w aplikacji mobilnej BZ WBK.

Edytowany 21/03

Promocja znów jest dostępna.

>>chcę otworzyć Mobilne Konto Oszczędnościowe na 2,7%<<

 

Banki podnoszą oprocentowanie oszczędności

 

Instytucja kontrolowana przez Santander jest czwartym bankiem, który w tym kwartale podniósł odsetki na rachunku oszczędnościowym. Wcześniej uczyniły tak:

 • Bank Millennium (ostatnio po raz kolejny przedłużył promocję ze stawką 2,7 proc. i limitem 200 tys. zł) >>otwieram<
 • Bank Pekao (także do 2,7 proc., limit 10 tys. zł) >>otwieram<
 • Credit Agricole (do 2,5 proc., limit 50 tys. zł) >>otwieram<

 


Maciej Kusznierewicz

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Klou] *.adsl.inetia.pl

  Można prosić link w celu otwarcia tego konta? Na stronie banku nie ma takiego produktu.

 • maciejka51

  @Klou
  Hm, na razie jest problem. Adres, który jeszcze wczoraj działał, dziś już nie istnieje.
  Też się zastanawiam, dlaczego BZ WBK nie promuje tego produktu na stronie głównej.

 • Gość: [Adam] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Pic na wodę fotomontaż. Czytajcie ze zrozumieniem.Przystąp do promocji do 30.06.2018 r. Promocja kończy się 30.07.2018 r.Miesiąc promocji. Mogli nawet dać 5%, ale to bank zachodni - sknerusy i naciągacze. Wystarczy sprawdzić oprocentowanie normalnych lokat i porównać z innymi bankami.

 • Gość: [Adam] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Konto 30 dniowe. Potem 0.4%. Złodzieje i oszuści mogli nawet dać 5% uwzględniając czas promocji.

 • maciejka51

  @Adam
  Nie zgodzę się z Pana interpretacją.
  Po pierwsze, promocja trwa od marca. Jeśli ktoś założył wtedy konto, to promocyjne oprocentowanie ma naliczane przez cztery-pięć miesięcy.
  Po drugie, mamy początek maja, więc do 30 czerwca jeszcze daleko. Jeszcze można załapać się na trzy promocyjne kapitalizacje (za maj, czerwiec i lipiec).

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci