', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Rekordowo dużo topowych pracodawców wśród banków

maciejka51

W 2018 r. na miano najlepszego pracodawcy zasłużyło siedem banków w Polsce. ING Bank Śląski jako jedyny zdobywał to wyróżnienie corocznie w dziewięcioletniej historii programu organizowanego przez Top Employers Institute.

Holenderska instytucja certyfikująca Top Employers Institute po raz dziewiąty przyznała wyróżnienia najlepszym pracodawcom w Polsce. Nagrodzono 48 firm. W tym gronie znalazło się siedem banków. To najwięcej w historii akcji.

 

Banki z certyfikatem Top Employer

 

W tym roku kryteria Top Employer wśród banków spełnili:

  • BGŻ BNP Paribas,Banki wyróżnione certyfikatem Top Employers Polska 2018
  • Bank Pekao,
  • BZ WBK,
  • ING Bank Śląski,
  • mBank,
  • Eurobank,
  • Santander Consumer Bank.

Dwa ostatnie otrzymały odznaczenia dla najlepszych pracodawców po raz pierwszy.

Rekordzistą pod tym względem jest ING Bank Śląski, którego nagradzano we
 wszystkich edycjach konkursu
. Podobnym wyczynem mogą się pochwalić jeszcze tylko trzy firmy atestowane przez Top Employers Institute w naszym kraju od 2010 r.. Są to: JTI Polska, T-Mobile i Volvo.

Osiem razy świadectwo najlepszego pracodawcy przyznawano Bankowi Pekao. Trzeci w tej klasyfikacji jest Citi Handlowy, który ma na koncie sześć nagród. Co ciekawe, podmiot kierowany przez Sławomira Sikorę po raz ostatni został wyróżniony w 2016 r. Ogółem przez wszystkie edycje programu przewinęło się 12 banków.

 

Czym jest i jak powstaje Top Employers Polska?

 


Banki jako najlepsi pracodawcyTop Employer
to organizowana przez Top Employers Institute akcja, które celem jest wskazywanie pracodawców najlepiej dbających o swoich pracowników. Certyfikat otrzymują przedsiębiorstwa, które:

  • zapewniają atrakcyjne warunki zatrudnienia,
  • dbają o talenty,
  • umożliwiają im rozwój.


Wyróżnione firmy są uprawione do posługiwania się tytułem najlepszego pracodawcy przez rok.

Aby uzyskać certyfikat Top Employer, uczestnicy muszą przejść szczegółowe badania i spełnić określone standardy. Pierwszym krokiem atestacji jest wypełnienie kwestionariusza, który wszechstronnie porusza obszar zarządzania zasobami ludzkimi. Obejmuje on dziewięć tematów i 600 praktyk HRM.

W drugim etapie nadesłanie ankiety i dokumenty są oceniane i analizowane. Wyniki, dane i procedury oceniane są w odniesieniu do normy międzynarodowej.

Top Employers Institute działa od 1991 r. W 2018 r. jego zaświadczenia zdobyło ponad 1300 organizacji w 113 krajach.

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci