', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

BZ WBK sześciokrotnie podnosi oprocentowanie Konta Max oszczędnościowego

maciejka51

W ramach trwającej do 30 lipca promocji organizacja zarządzana przez Michała Gajewskiego zamiast standardowych odsetek 0,4 proc. nalicza 2,3 proc. Oferta dostępna jest dla wszystkich klientów, ale obejmuje tylko nowe środki do 200 tys. zł.

Kolejny duży bank podniósł oprocentowanie oszczędności. Po Banku Pekao, który przy okazji zmian w ofercie ROR-ów zwiększył stawkę na koncie oszczędnościowym do 2,7 proc. (czytaj więcej), uczynił to BZ WBK. Jest to o tyle zaskakujące, że największe instytucje (pod względem sumy bilansowej Bank Pekao to nr 2 na rynku, a BZ WBK – nr 3) nie zabiegają o depozyty klientów, ponieważ nie narzekają na brak kapitału.

 

>>chcę otworzyć ROR z kontem oszczędnościowym na 2,3 proc. w BZ WBK<<

 

Promocyjne konto oszczędnościowe w BZ WBK – szczegóły

 

Konto Max oszczędnościowe BZ WBKW ramach trwającej do 30 lipca promocji organizacja kierowana przez Michała Gajewskiego nalicza odsetki w wysokości 2,3 proc. zamiast standardowych 0,4 proc. na Koncie Max oszczędnościowym. Z tym że wyższy kupon obejmuje nowe środki. Chodzi o nadwyżkę w stosunku do salda z dnia bazowego, który wyznaczono na 25 stycznia. Przy wyliczaniu nowych środków BZ WBK bierze pod uwagę łączne saldo klienta na: rachunkach bieżących, oszczędnościowych oraz lokatach, w tym produktach strukturyzowanych.

Przykład. Jeśli 25 stycznia na ROR-ze mieliśmy np. 1 tys. zł, na koncie oszczędnościowym 5 tys. zł, a na lokacie 10 tys. zł, to wyższe oprocentowanie będzie nam przysługiwać dopiero od kwot będących nadwyżką w stosunku do 16 tys. zł.

Ponadto bonusowe oprocentowanie dotyczy salda do 200 tys. zł. Od nadwyżki bank nalicza 1,5 proc.

Czas na przystąpienie do promocji upływa 29 czerwca. Można to zrobić, wskazując promocyjny rachunek w bankowości elektronicznej, oddziale albo przez telefon.

 

>>chcę otworzyć ROR z kontem oszczędnościowym na 2,3 proc. w BZ WBK<<

 

Konto oszczędnościowe BZ WBK – opłaty

 

Posiadaczowi Konta Max oszczędnościowego przysługuje jedna darmowaPromocyjne oprocentowanie konta max oszczędnościowego w BZ WBK transakcja wychodząca w miesiącu. Może zostać ona zrealizowana dowolnym kanałem, w tym przelewem ekspresowym. Za każdą następną wypłatę klient zapłaci 10 zł.

Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. W przypadku BZ WBK nie jest to wcale oczywiste, gdyż podmiot zarządzany przez Michała Gajewskiego pobiera po 1 zł za prowadzenie niektórych kont oszczędnościowych (dotyczy to Konta oszczędnościowego oraz Konta oszczędnościowego VIP).

Do otwarcia Konta Max oszczędnościowego w BZ WBK niezbędny jest ROR, np. Konto Jakie Chcę. Przeczytaj recenzję tego rachunku.

 

Propozycja wydaje się atrakcyjna, jeśli weźmiemy pod uwagę standardową ofertę BZ WBK oraz średnią rynkową, która wynosi 1,43 proc. Ale bez trudu znajdziemy lepsze rachunki oszczędnościowe, które dają zarobek na poziomie 2,5-3 proc.

 

>>chcę otworzyć ROR z kontem oszczędnościowym na 2,3 proc. w BZ WBK<<

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci