', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Nest Bank płaci 100 zł za terminal POS

maciejka51

Nowi i obecni klienci firmowi Nest Banku, którzy za jego pośrednictwem zamówią urządzenie do przyjmowania płatności kartą i spełnią dwa proste warunki, otrzymają tytułową premię.

Trwa skierowana do mikroprzedsiębiorców promocja „Terminal płatniczy z Nest Bankiem”. Dzięki niej nowi i obecni klienci firmowi instytucji kierowanej przez Marka Kulczyckiego mogą otrzymać 100-zł bonus w zamian za podpisanie umowy o terminal POS.

Tę ostatnią zawiera się z firmą First Data Polska, która należy do czołowych dostawców urządzeń do przyjmowania płatności bezgotówkowych i agentów rozliczeniowych takich transakcji.

 

Bonus z kontem firmowym Nest Banku

 

Konto firmowe Nest Banku z premią 100 zł za terminalBy móc otrzymać nagrodę, klient musi posiadać lub otworzyć konto firmowe w Nest Banku. Uwaga! Wniosek o zawarcie umowy o promocyjny rachunek można złożyć tylko przez internet. Natomiast finalizacja procesu możliwa jest na trzy sposoby:

 • w oddziale,
 • przez kuriera lub
 • przelewem weryfikacyjnym (z prywatnego konta bankowego osoby prowadzącej działalność gospodarczą).

We wniosku lub później w bankowości internetowej przedsiębiorca musi wyrazić zainteresowanie ofertą terminala płatniczego First Data Polska S.A. Umowę o POS należy podpisać w ciągu 60 dni od dnia złożenia wniosku o rachunek firmowy lub wyrażenia dyspozycji w bankowości internetowej.

Wypłacenie premii przez Nest Bank obarczone jest dwoma warunkami:

 1. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych
 2. Zapewnienie wpływów z First Data Polska na rachunek firmowy z tytułu rozliczenia transakcji opłacanych kartami w okresie 90 dni od zawarcia umowy o konto dla firmy
  W praktyce chodzi więc o to, by
  na nowym terminalu przyjąć i rozlicz przynajmniej jedną płatność kartą na dowolną kwotę.

Nagroda zostanie przekazana na konto firmowe do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniono drugi warunek.

Uwaga! Przyznany bonus stanowi przychód z działalności gospodarczej. Uczestnik promocji, która trwa do odwołania, musi się z niego rozliczyć z fiskusem.

>>chcę otworzyć darmowe konto firmowe w Nest Banku<<

 

Koszty konta firmowego Nest Banku i terminalu POS First Data

 

Jakie koszty wiążą się z uczestnictwem w akcji specjalnej? Konto dla firmy wTerminal płatniczy First Data w promocji Nest Banku Nest Banku jest bezwarunkowo darmowe. Przedsiębiorca może nieodpłatnie korzystać z:

 • konta głównego i rachunków pomocniczych,
 • karty debetowej,
 • zwykłych przelewów internetowych,
 • wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju,
 • wpłat we wpłatomatach Euronetu.

Za każdą wpłatę i wypłatę w oddziale zapłaci prowizję 0,15 proc., min. 5 zł.

Koszty terminala przedstawia poniższa tabela.

 

 >>chcę otworzyć darmowe konto firmowe w Nest Banku<<

 

Ile kosztuje POS w First Data Polcard?

Usługa opłata
Instalacja 0 zł
Aktywacja 0 zł
Dzierżawa

1 zł netto/m-c*

45-49 zł netto/m-c**

Prowizja od transakcji 0,65%
* – przez pierwsze pół roku
** – po upływie pół roku przy umowie na trzy lata, niższa opłata dotyczy terminala stacjonarnego, wyższa – przenośnego

 

Podobne promocje, ukierunkowane na otwieranie kont firmowych i instalowanie POS-ów, organizują inne banki. W Credit Agricole zyskuje się roczne zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku, a przy dużych obrotach na terminalu (min. 5 tys. zł/m-c lub min. 8 tys. zł/m-c) instytucja kierowana przez Piotra Kwiatkowskiego wypłaca premię (odpowiednio 25 i 50 zł miesięcznie przez rok).

Otwierając konto firmowe w BZ WBK, można nawet o 40 proc. obniżyć opłatę za dzierżawę sprzętu przy umowie na co najmniej dwa lata.


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci