', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Lokata BGŻ Optima dla lojalnych klientów

maciejka51

Im dłużej korzystamy z usług BGŻ Optima, tym wyższe oprocentowanie przysługuje nam na półrocznym depozycie. Maksymalna stawka, która wynosi 2,7 proc., dostępna jest dla osób związanych z internetową marką BGŻ BNP Paribas od początku jej istnienia.

BGŻ Optima obchodzi właśnie szóstą rocznicę powstania. Z tej okazji wprowadził do oferty Lokatę Urodzinową. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że premiuje w niej lojalność. To w branży jest rzadkością.

 

Prześwietlamy Lokatę Urodzinową BGŻ Optima

 

Lokata Urodzinowa BGŻ OptimaPółroczny depozyt jest tak skonstruowany, że należne oprocentowanie zależy od stażu klienta. Im wcześniej związał się on z podmiotem kierowanym przez Piotra Marciniaka, tym wyższa stawka mu przysługuje. Ci, którzy korzystają z usług oszczędnościowej marki BGŻ BNP Paribas od początku jej działalności, czyli od 2011 r., zarobią 2,7 proc.

Maksymalna kwota lokaty wynosi 200 tys. zł. Ale uwaga! Można na nią wpłacić tylko nowe środki. Chodzi o nadwyżkę względem salda całkowitego (obejmuje wszystkie posiadane przez konsumenta w BGŻ Optima rachunki oszczędnościowe i lokaty) z 17 listopada. Od środków, które nie spełnią tego warunku, bank naliczy standardowe 1,5 proc.

Oferta dostępna jest do 20 grudnia. Każdy klient ma prawo do założenia jednego depozytu. Zrobi to z poziomu bankowości internetowej Pl@net.

 

Nowy klient musi najpierw uzyskać do niej dostęp. Jak? W tym celu powinien złożyć wniosek np. o:

Umowę zawrze przelewem autoryzacyjnym ze swojego konta w innym banku. Do wniosku musi załączyć skan dokumentu tożsamości.

 

Ile zarobimy na Lokacie Urodzinowej?

Rok zawarcia umowy

z BGŻ Optima

Należne oprocentowanie na

Lokacie Urodzinowej

2017

2,4%

2016

2,45%

2015

2,5%

2014

2,55%

2013

2,6%

2012

2,65%

2011

2,7%

 

Co jeśli nie pamiętamy, kiedy związaliśmy się z BGŻ Optima, a dokumenty gdzieś się zapodziały? Zalogujmy się do systemu transakcyjnego. W zakładce „Dla Ciebie” (ikonka z prezentem) zobaczymy Lokatę Urodzinową z już właściwym dla nas oprocentowaniem.

Rok zawarcia umowy ustalimy również dzięki łatwo dostępnym w bankowości internetowej wyciągom.

 


Maciej Kusznierewicz

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Fabian] *.net.pulawy.pl

  Nest Bank daje 3,0% bez względu na staż posiadacza konta. Warunek: nowe środki.

 • maciejka51

  @Fabian
  Naturalnie. Dzięki za info!
  Wzmiankę o Lokacie Urodzinowej BGŻ Optima umieściłem głównie z uwagi na fakt, że wiele osób ma tam konto oszczędnościowe.

  Do Twojej informacji dodajmy, że Nest Bank wymaga otwarcia konta osobistego. Co prawda jest ono bezwarunkowo darmowe, ale przecież nie każdemu może być potrzebny nowy ROR.
  Zobaczymy, co zrobi Idea Bank, który pod koniec października też oferował wszystkim klientom 3% .

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci