', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Prześwietlamy nowe konto osobiste Getin Banku

maciejka51

Swoją atrakcyjnością cenową Konto Proste Zasady, bo tak nazywa się nowy rachunek bieżący Getin Banku, ustępuje jedynie bezwarunkowo darmowym ROR-om, których ostały się trzy. By mieć wszystko za darmo, wystarczy tylko raz w miesiącu zapłacić kartą lub Blikiem.

Z początkiem października podmiot kontrolowany przez miliardera Leszka Czarneckiego wprowadził do sprzedaży nowy ROR. To kolejna instytucja, która w ostatnim czasie zdecydowała się na taki krok. Kilka tygodni temu nowe konta osobiste zaprezentowały BZ WBK i Alior Bank. Na rynku pojawił się też zupełnie nowy gracz – EnveloBank (marka Banku Pocztowego skierowana do mobilnych klientów).

 

Prawie bezwarunkowo darmowy ROR

 

Konto Proste Zasady Getin BankuKonto Proste Zasady ma poprawić wizerunek Getin Banku, który w przeszłości nie zawsze był fair wobec klientów (sprawa polis inwestycyjnych). Zapewne jego wprowadzenie ma też zatrzymać trwający od początku 2016 r. w instytucji kierowanej przez Artura Klimczaka trend spadającej liczby ROR-ów.

Konto Proste Zasady promowane jest jako rachunek oparty na prostych i zrozumiałych warunkach. Rzeczywiście – rzut oka na tabelę opłat i prowizji upoważnia do takiego twierdzenia.

Zasady są klarowne: podstawowe usługi, w tym wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i kartę debetową, otrzymujemy za bezwarunkowe 0 zł. Za prowadzenie konta płacimy 8 zł tylko wtedy, gdy nie wykonamy w miesiącu żadnej transakcji bezgotówkowej kartą albo Blikiem. Wymagania się więc banalne, mniejsze niż w często porównywanym Banku Millennium.

W ramach bonusu podmiot zarządzany przez Artura Klimczaka daje gratis assistance medyczne i domowe przez pół roku. Później trzeba będzie za nie płacić 4,98 zł miesięcznie.

To wszystko sprawia, że parametrami cenowymi nowy ROR Getin Banku ustępuje jedynie bezwarunkowo bezpłatnym kontom osobistym, w ramach których wszystko otrzymujemy za darmo i bez konieczności spełniania jakichkolwiek wymagań. Takich ROR-ów mamy obecnie trzy: Konto Idealne w Idea Banku, Nest Konto w Nest Banku i konto osobiste Orange Finanse.

 

>>chcę otworzyć Konto Proste Zasady w Getin Banku<<

 

Ile kosztuje Konto Proste Zasady Getin Banku?

Usługa

Opłata

Prowadzenie konta

0 zł* / 8 zł

Karta debetowa

0 zł

Przelewy internetowe

0 zł

Bankomaty w kraju

0 zł

Wypłata w oddziale

0 zł

Wpłata w oddziale

0 zł

Wpłatomaty**

0 zł

Wypłata sklepowa

0 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Źródło: oprac. własne na podstawie TOiP Getin Banku. Stan na 7.10.2017 r.

* – po wykonaniu jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub Blikiem w miesiącu

** przy oddziałach oraz Planet Cash

 

Świetne konto oszczędnościowe

 

Oprócz nowego rachunku bieżącego do związania się z Getin Bankiem na zachęcićKonto oszczędnościowe Na nowe środki w Getin Banku na 2,7 proc. nowych klientów konto oszczędnościowe ze stawką 2,7 proc. przez cztery miesiące (z promocji mogą też skorzystać obecni klienci, ale muszą wpłacić nowe środki). Na wysoki procent można na nim ulokować aż 200 tys. zł.

Aktualnie to najwyższe na rynku saldo objęte tak atrakcyjnym kuponem. U konkurencji limit ten wynosi co najwyżej 100 tys. zł. W rankingu kont oszczędnościowych oferta Getin Banku zajmuje czwarte miejsce.

Wszystko prezentuje się znakomicie. Sęk w tym, że instytucja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego już wielokrotnie obiecała poprawę. Doświadczenie podpowiada, że raczej wcześniej niż później Getin Bank zacznie majstrować przy Koncie Proste Zasady...

 

>>chcę otworzyć Konto Proste Zasady wraz z kontem oszczędnościowym na 2,7 proc.<<

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci