', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Masz konto w VW Banku? To powinieneś wiedzieć

maciejka51

Z końcem listopada zostaną rozwiązane umowy o konto osobiste oraz produkty oszczędnościowe i kredytowe łączące klientów indywidualnych z VW Bankiem. Wyjaśniamy, co powinny zrobić osoby nie będące przedsiębiorcami ani pracownikami koncernu samochodowego.

Przypomnijmy, że działający w Polsce od 2001 r. VW Bank postanowił zmienić profil. Rezygnuje z obsługi klientów detalicznych nie będących pracownikami koncernu samochodowego, ponieważ chce się skupić na przedsiębiorcach oraz firmach.

W związku z tym do tych pierwszych rozesłał listy wypowiadające umowy o ROR i inne produkty. Chodzi o lokaty i debety w koncie. Zostaną one rozwiązane 30 listopada.

Natomiast nic nie zmienia się w zakresie kredytów samochodowych i kredytów gotówkowych dla klientów indywidualnych. Trwające umowy pozostają w mocy.

Co z osobami, które założyły depozyty z terminem zapadalności po 30 listopada albo mającymi limit kredytowy w Volkswagen Banku?

 

Odsetki od lokat w VW Banku zakończonych przed czasem

 

Choć lokaty zostaną zerwane, klienci otrzymają obiecane odsetki. Ich wielkośćPrzenoszenie konta z VW Banku zostanie wyliczona na dzień zamknięcia produktu. VW Bank przeleje należne środki na rachunek wskazany przez konsumenta przy przenoszeniu/zamykaniu konta osobistego.

Podmiot kierowany przez Mikołaja Woźniaka zachęca, by wybrać Eurobank. Ten jako zachętę dla klientów VW Banku proponuje roczne zwolnienie z opłat za konto i kartę oraz lokatę na 2,5 proc.

Sęk w tym, że wszystkie ustawienia ze starego rachunku, np. odbiorców zaufanych, zlecenia stałe, klient musi przenieść ręcznie, czyli wprowadzić do nowego systemu. W przypadku niektórych osób to żmudne zajęcie może pochłonąć kilka godzin.

By tego uniknąć, konsument może nieodpłatnie zlecić  Eurobankowi procedurę przeniesienia konto między bankami poprzez system Ognivo. Jednak wtedy utraci prawdo do bonusów powitalnych w Eurobanku.

 

Zamiana kredytu na tańszy lub zwrot prowizji

 

Klienci korzystający z limitu kredytowego zobowiązani są spłacić dług do dnia zamknięcia konta osobistego, czyli do 30 listopada br. VW Bank zaproponował im:

  • zamianę zobowiązania na tańszy kredyt gotówkowy (oprocentowanie 5,99 proc. i zwolnienie z prowizji za jego udzielenie),
  • zwrot prowizji za udzielenie linii kredytowej w części przypadającej na niewykorzystany okres – w przypadku osób, które zdecydują się uregulować zadłużenie jednorazowo.

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci