', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Konto Lokacyjne na 2,5% w Alior Banku pod lupą

maciejka51

Rachunek oszczędnościowy z atrakcyjną stawką i wysokim limitem wpłat dostępny jest dla nowych i obecnych klientów Alior Banku. Jego otwarcie nie wymaga wiązania się umową o ROR.

W ofercie instytucji kierowanej przez Michała Chyczewskiego pojawił się rachunek oszczędnościowy o nazwie Konto Lokacyjne. Wyróżnia się on atrakcyjną w obecnych czasach stawką 2,5 proc. w skali roku. Aktualnie tylko cztery banki proponują wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

 

Konto oszczędnościowe w Alior Banku na 2,5 proc. dla nowych środków

 

Konto Lokacyjne na 2,5% w Alior BankuOdsetki mają charakter promocyjny i dotyczą nowych środków, tj. nadwyżki ponad łączne saldo klienta obejmujące aktywa na ROR-ze, koncie oszczędnościowym i lokatach na dzień 1 sierpnia, ale nie więcej niż 100 tys. zł. Podwyższona stawka obowiązuje przez cztery miesiące od otwarcia rachunku.

Uwaga! Promocyjne odsetki kapitalizowane są co noc (overnight), ale udostępniane po upływie wspomnianego okresu, czyli po czterech miesiącach. Co miesiąc Alior Bank dolicza jedynie oprocentowanie standardowe, które wyliczane jest ze wzoru WIBID 1M (z 10. dnia miesiąca) – 0,5 pkt proc. Obecnie daje to 0,96 proc.

Duży plus oferty to możliwość otwarcia Konta Lokacyjnego bez konieczności otwierania ROR-u, co w bankach prowadzących najlepsze konta oszczędnościowe jest standardem. Jednak w takiej sytuacji trzeba fatygować się do placówki. Natomiast obecni klienci aktywują nowy rachunek z poziomu bankowości internetowej.

Posiadaczowi Konta Lokacyjnego przysługuje jeden darmowy przelew wychodzący w miesiącu. Za każdy kolejny podmiot kontrolowany przez PZU naliczy 5 (w przypadku transferu w ramach Alior Bank) lub 10 zł (transfer zewnętrzny).

 

>>chcę otworzyć Konto Lokacyjne na 2,5 proc. bez konta osobistego<<

 

 

Konto oszczędnościowe dla pobierających 500+

 

Dodajmy, że w ofercie Alior Banku znajduje się już konto oszczędnościowe ze stawką 2,5 proc. Jednak dostępne jest ono wyłącznie dla beneficjentów programu „Rodzina 500 plus”.

Oprocentowanie zgromadzonych na nich środków obejmuje saldo do 6 tys. zł i obowiązuje przez rok. W stosunku do nadwyżki oraz po zakończeniu promocji bank stosuje standardowe 0,96 proc.

 

>>chcę otworzyć Konto Lokacyjne na 2,5 proc. bez ROR-u<<

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci