', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Prześwietlamy promocję dbNET Premium Deutsche Banku

maciejka51

W ramach obowiązującej do końca roku oferty specjalnej do darmowego ROR-u z oprocentowaniem podmiot kierowany przez Krzysztofa Kalickiego dorzuca roczną lokatę na 3 proc. i dobre konto oszczędnościowe.

Ciekawą promocję dla klientów zarabiających nieco ponad średnią krajową lub posiadających większe oszczędności przygotował Deutsche Bank. Obejmuje ona:

  • darmowe konto osobiste dbNET Premium oprocentowane na 1,3 proc. w skali roku (jeden z nielicznych na rynku ROR-ów z odsetkami),
  • roczną lokatę na 3 proc. z limitem 100 tys. zł,
  • konto oszczędnościowe ze stawką 2,55 proc. i limitem 100 tys. zł.

 

Zwolnienie z opłat za konto osobiste

 

Normalnie ROR w pakiecie Premium w Deutsche Banku kosztuje 20 zł miesięcznie, a karta debetowa do niego – 10 zł miesięcznie. Za każdą wypłatę z obcego bankomatu podmiot zarządzany przez Krzysztofa Kalickiego pobiera 3 zł.deutsche_bank_polska

Jednak w promocji bank, bez konieczności spełniania żadnych warunków, zwalnia do końca 2017 r. z opłaty za prowadzenie rachunku, natomiast do końca 2018 r. – z opłaty za kartę. Do końca przyszłego roku klient może też za darmo korzystać ze wszystkich bankomatów na świecie.

 

>>chcę otworzyć promocyjne konto dbNET Premium<<

 

Co opłatami po zakończeniu oferty specjalnej? Wciąż będzie można uniknąć opłaty za konto – po zasileniu go min. 5 tys. zł w miesiącu albo ulokowaniu w banku co najmniej 50 tys. zł, np. lokacie. Trzeba też wyrazić zgody marketingowe.

W przypadku karty wymogiem zwalniającym z miesięcznej daniny będzie wykonanie nią płatności na min. 700 zł. Nie będzie za to sposobu na to, by nie ponosić kosztów wypłat z obcych bankomatów, czyli znów będą one płatne.

 

Najlepsza lokata na rok

 

Proponowana przez Deutsche Bank „Lokata powitalna” to obecnie najlepsza oferta na rynku w kategorii depozytów na rok. Jej kwota minimalna wynosi 20 tys. zł. Klient może założyć pięć takich lokat, ale ich łączne saldo nie może przekroczyć 100 tys. zł.

Uwaga! Lokatę zakłada się w oddziale ze środków dostępnych na ROR-ze – w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku. Nie jest to możliwe z poziomu bankowości internetowej.

 

>>chcę otworzyć promocyjne konto dbNET Premium z lokatą na 3 proc.<<

 

Konto oszczędnościowe na 2,55 proc.

 

Najlepsze konto oszczędnościowedb Konto Oszczędnościowe Plus pod względem wysokości oprocentowania (2,55 proc.) plasuje się na czwartym miejscu na rynku. Zdecydowanie przewyższa średnią rynkową (1,23 proc.) i inflację (1,5 proc.).

Uwaga! Wysokimi odsetkami objęte jest saldo nie większe niż 100 tys. zł. W przypadku jego przekroczenia kupon spada do 1,05 proc. i to dla całej zgromadzonej sumy, a nie tylko dla nadwyżki.

Promocyjna stawka na koncie oszczędnościowym obowiązuje przez cztery miesiące od otwarcia rachunku. Później bank nalicza 1,05 proc.

Posiadaczowi przysługuje jeden darmowy przelew wychodzący w miesiącu. Za każdy następny zapłaci on 10 zł.

 

>>chcę otworzyć konto oszczędnościowe w Deutsche Banku<<

 

Pompowanie bazy przed sprzedażą?

 

Od pewnego czasu krążą pogłoski, że mający ok. 350 tys. klientów Deutsche Bank Millennium kupi Deutsche Bank?Bank Polska zostanie sprzedany. Mówi się o kwocie 1,7-1,8 mld zł. Zainteresowani są ponoć mBank, BZ WBK i Bank Millennium. Najbliżej zakupu ma być ten ostatni.

Jednak ewentualna transakcja nie wpłynie na prawa nabyte w omawianej promocji, do której można przystąpić do końca br.

Wygląda więc na to, że Deutsche Bank chce zwiększyć bazę klientów i tym samym podbić swoją wycenę. Wskazuje na to również liberalne podejście do tematu adresatów oferty specjalnej. Generalnie są nimi nowi klienci, ale ci obecni również mogą z niej skorzystać – jeśli np. otworzą rachunek wspólny albo wypowiedzą umowę i otworzą konto po 30 dniach.

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci