', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Prosty faktoring dla freelancerów i najmniejszych przedsiębiorstw

maciejka51

Źródłem finansowania bieżącej działalności mikrofirmy nie musi być tylko kredyt czy pożyczka. Skutecznym i tanim sposobem na utrzymanie przez nią płynności jest mikrofaktoring, w którym specjalizuje się start-up o nazwie Finiata.

Materiał Partnera

Finiata to europejski lider w mikrofaktoringu, który pod koniec czerwca zadebiutował na polskim rynku. Spółka należy do sektora fintech, czyli z branży finansowej, które świadczą usługi z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i w sposób przyjazny klientom.

Finiata oferuje nowoczesny mikrofaktoring: prosto, szybko, za 4 zł + VAT. W przeciwieństwie do konkurentów swoją usługę w pierwszej kolejności adresuje do freelancerów, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i firm z sektora MSP.

 

Zatory płatnicze w polskiej gospodarce

 

Każda firma, także ta najmniejsza, potrzebuje wsparcia w zakresie finansowaniaMikrofaktoring dla mikrofirrm bieżącej działalności. Wielu przedsiębiorców szuka go w bankach, ale nie zawsze udaje im się znaleźć produkty dostosowane do swoich potrzeb, np. specyfiki kosztów i przychodów.

Wielu z nich ma lub niedługo może mieć kłopot z płynnością. Najnowsze badanie płatności firm w Polsce przygotowane przez Intrum Justitia pokazuje bowiem, że ponad 50 proc. podmiotów otrzymuje zapłatę do 30 dni po wymaganej dacie płatności faktury, a 13 proc. czeka na pieniądze nawet 60 dni dłużej, niż wynosi data na fakturze.

Zatem pieniądze wcześniej czy później wpływają na konto firmy. Lecz problemem jest zbyt długi okres między wykonaniem zlecenia a otrzymaniem za nie pieniędzy.

 

Sposoby na poprawę płynności

 

Jak sobie z tym radzić? Istnieje wiele lekarstw na bieżący brak środków. Najczęściej firmy sięgają po:

  • kredyt obrotowy,
  • pożyczkę-chwilówkę,
  • faktoring, czyli finansowanie na podstawie wierzytelności.

Sęk w tym, że zwykle są to usługi skomplikowane, stosunkowo drogie oraz zbiurokratyzowane. Dostęp do nich wymaga wielkiego zachodu, przez co jest czasochłonny.

Klasyczny faktoring bankowy zazwyczaj wymaga zgody kontrahenta firmy korzystającej z tej usługi. W dodatku wielu dostawców tego rozwiązania ogranicza krąg odbiorców do większych podmiotów albo tych, które istnieją przynajmniej 12 miesięcy.

 

Mikrofaktoring dla mikrofirm w praktyce

 

rozliczanie faktur w mikrofaktoringuOdpowiedzią wpisującą się idealnie w potrzeby mikrofirm i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jest mikrofaktoring.

W Finiacie jest on prowadzony na zupełnie innych zasadach niż u typowych oferentów. Mianowicie usługa jest dostępna także dla podmiotów mniejszych i działających krócej niż rok. Mogą z niej skorzystać także freelancerzy.

Fachowo usługę Finiatę określa się jako faktoring cichy z regresem. Oznacza to, że fakt finansowania faktury jest znany tylko przedsiębiorcy i Finiacie. Spłata finansowania zostaje odroczona w czasie (nawet do 120 dni). Pieniądze są wypłacane najpóźniej w ciągu 24 godzin od zaakceptowania dokumentów w systemie, co oznacza błyskawiczną poprawę płynności i zwiększa bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa. Zatem koniec z nerwowym sprawdzaniem stanu konta w oczekiwaniu na przelew i z niekończącym się ponaglaniem nieterminowych kontrahentów.

>>chcę skorzystać z mikrofaktoringu Finiata<<

 

System faktoringowy Finiata

 

Zasada jest prosta: przedsiębiorca rejestruje się na platformie Finiata i otrzymuje limit faktoringowy. Może go wykorzystaćJak działa mikrofaktoring w Finiata po wprowadzeniu faktury do systemu.

Przedsiębiorca sam ustala okres kredytowania faktury. Jeśli pierwotny termin okaże się zbyt krótki, może go przedłużyć – aż do 120 dni, przy czym pierwsze 14 dni jest prolongowane bezpłatnie.

Opłata jest stała i łatwa do wyliczenia: 4 zł +VAT za każde 100 zł kwoty na fakturze za każde 30 dni okresu finansowania. Nie ma żadnego abonamentu. Płaci się tylko w razie skorzystania z usługi. Dla przykładu: za sfinansowanie faktury na 1,5 tys. zł z 30-dniową datą Finiata pobierze 73,8 zł brutto (60 zł + VAT).

W przeciwieństwie do wielu banków w Finiacie darmowe są podstawowe działania związane z uruchomieniem finansowania, m.in. rozpatrzenie wniosku czy przeprowadzenie analizy kredytowej. Na stronie internetowej www.finiata.pl można całkowicie bezpłatnie sprawdzić dostępny limit faktoringowy.

Chcemy przybliżyć polskim przedsiębiorcom faktoring jako naturalną usługę biznesową, która przydaje się w codziennym prowadzeniu firmy – mówi Tomasz Domagalski, prezes polskiego oddziału Finiata.

 

Finiata współpracuje ze znanymi partnerami. Do tego grona należy inFakt, który dostarcza produkty księgowe oraz udostępnia system do fakturowania online.

Wkrótce z usługi mikrofaktoringu Finiaty będą mogli skorzystać klienci innych firm z branży księgowo-płacowej. Trwają rozmowy w tej sprawie.

 

>>chcę skorzystać z mikrofaktoringu Finiata<<


Finiata

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci