', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Oprocentowanie w BGŻ Optima stoi w miejscu

maciejka51

Ku rozczarowaniu klientów podmiot zarządzany przez Piotra Marciniaka nie podniósł stawki w kolejnej edycji promocji konta oszczędnościowego. Wciąż wynosi ona 2,2 proc. za nowe środki do 150 tys. zł.

W BGŻ Optima wystartowała właśnie (27 lipca) trwająca do 26 października promocja oprocentowania nowych środków na koncie oszczędnościowym. Stawka, tak jak do tej pory, wynosi 2,2 proc. i obejmuje nadwyżkę w stosunku do salda z 12 lipca, ale nie więcej niż 150 tys. zł.

 

Promocyjne stawki na koncie oszczędnościowym BGŻ Optima

 

Promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego BGŻ OptimaA co z pozostałymi środkami? W przypadku starych klientów i rachunków otwartych do 22 czerwca (Konto Indywidualne) instytucja kierowana przez Piotra Marciniaka nalicza standardowe 1,5 proc.

Natomiast nowym klientom oraz osobom, które zawarły umowę po 22 czerwca (Rachunek Smart), przysługują odsetki w wysokości 1,5 proc. za nowe środki większe niż 150 tys. zł oraz również promocyjne 1,3 proc. za wszystkie pozostałe środki. Przy czym te ostatnie normalnie pracują w tempie 0,7 proc. rocznie.

Przedłużenie promocji przez BGŻ Optima oczywiście cieszy, ponieważ średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych dla salda do 150 tys. zł wynosi 1,04 proc. brutto w skali roku. Mimo to część konsumentów oczekiwała podwyżki ze strony internetowej odnogi BGŻ BNP Paribas. Dlaczego?

Na taki ruch banku mogła wskazywać ostatnia oferta Lokaty Deklasującej. Zwykle jej kupon odpowiada temu, który później BGŻ Optima proponuje na rachunku oszczędnościowym. Ostatnio stawka na wspomnianym depozycie wzrosła z 2,2 do 2,3 proc. Niektórzy więc spodziewali się identycznej oferty w przypadku konta oszczędnościowego. Tak się jednak nie stało...

 

Względnie atrakcyjne konto oszczędnościowe

 

Mimo to konto oszczędnościowe BGŻ Optima pozostaje względnie atrakcyjną opcją. Rachunek prowadzony jest bezpłatnie. Co istotne, klienci mogą z niego wypłacać pieniądze za darmo dowolną liczbę razy w miesiącu, co dziś u konkurencji praktycznie się nie zdarza (bez opłat jest tylko jeden przelew).

W dodatku nowi klienci, przy okazji otwierania rachunku, mogą założyć także kwartalny depozyt w dwóch wersjach:

Ich atrakcyjność polega nie tylko na wysokim oprocentowaniu, ale też możliwości zerwania bez utraty naliczonych odsetek.

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci