', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Uwaga na niekorzystne zmiany w Eurobanku

maciejka51

Z początkiem sierpnia w instytucji, na czele której stoi Alexis Lacroix, zacznie obowiązywać nowy cennik. Wynika z niego, że niektóre dotychczas darmowe usługi, np. wypłaty małych nominałów z obcych bankomatów, będą płatne, a przywileje klientów zostaną ograniczone.

Eurobank to stosunkowo mały bank (aktywa na poziomie 14 mld zł i ok. 1,5 mln klientów na koniec 2016 r.), który przez lata rósł i gonił czołówkę. Dzięki temu jego oferta (depozyty, rachunki bieżące) i paleta rozwiązań (m.in. token GSM, aplikacja mobilna, płatności HCE, zabezpieczenie 3D Secure dla transakcji kartą w internecie) były atrakcyjne dla klientów.

Jednak od pewnego czasu podmiot kierowany przez Alexisa Lacroix zaczął podnosić wymagania zwalniające z opłat za podstawowe usługi. Teraz zapowiedział kolejne zmiany w cenniku oraz regulaminach kont. Zaczną one obowiązywać 1 sierpnia i mogą mocno utrudnić życie klientom. Bank tłumaczy je rosnącymi kosztami spowodowanymi nowymi obowiązkami regulacyjnymi i wymaganiami KNF-u.

 

Oto, co czeka klientów Eurobanku od 1 sierpnia

 

Najważniejsze zmiany to:

 1. Wprowadzenie opłaty 1,9 zł za każde podjęcie z obcego bankomatuZmiana tabeli opłat i prowizji w Eurobanku kwoty mniejszej niż 100 zł – obejmie posiadaczy kont Classic, Active i Prestige
  Warto dodać, że Eurobank nie jest pierwszym dostawcą usług finansowych, który wprowadził takie obostrzenie. Od lutego obowiązuje ono w mBanku (1,3 zł/op. i dotyczy również bankomatów własnych), a na lipiec zapowiedział je Alior Bank (5 zł/op.).
 2. Usunięcie z money-backu (program „Rodzina i Przyjaciele”) transakcji kartą dokonanych w sklepach sportowych, rowerowych oraz biurach podróży
 3. Wycofanie darmowych ubezpieczeń typu assistance dołączanych do kont osobistych
  W przypadku umów zawartych przed 1 sierpnia usługa będzie świadczona do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego datę kolejnego rocznego okresu ubezpieczenia.
 4. Podwyższenie z 1 do 2,5 zł opłaty za sprawdzenie stanu konta w bankomacie
 5. Zwiększenie z 5 do 7 zł opłaty za drugi i kolejny przelew realizowany w placówce – obejmie posiadaczy kont Classic i Standard
  Jednocześnie z trzech do jednego spadnie liczba takich operacji, które w danym miesiącu klient będzie mógł wykonać za darmo.

 

Póki co zmiany nie obejmą posiadaczy rachunków Active zakładanych między 1 października 2016 i 31 marca br. w ramach dwuletniej gwarancji niezmienności warunków. W ich przypadku nowa tabela opłat i prowizji zacznie obowiązywać 1 kwietnia 2019 r.

 

Klienci, którzy nie zgadzają się z ogłoszonymi zmianami, mogą do 31 lipca na piśmie wyrazić swój sprzeciw i rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym.

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci