', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Nowa promocja konta oszczędnościowego w Banku Pocztowym

maciejka51

Z początkiem kwietnia oprocentowanie Pocztowego Konta 500+ spadnie z 4 do 3 proc., ale z 5 do 10 tys. zł zwiększy się saldo objęte wysokimi odsetkami. Mimo zmian oferta Banku Pocztowego pozostanie jedną z lepszych na rynku.

Od jutra (1 kwietnia) promocyjne oprocentowanie na Pocztowym Koncie 500+ w Banku Pocztowym wynosić będzie 3 proc. w skali roku. To o 1 pkt proc. mniej niż dotychczas.

W zamian instytucja kierowana przez Sławomira Zawadzkiego podwoiła kwotę objętą wyższymi odsetkami. Jutro zwiększy się ona do 10 tys. zł. Promocja trwa do końca czerwca.

 

Konto tylko dla korzystających z 500 plus

 

Pozostałe warunki tej oferty specjalnej nie zmieniły się. Oznacza to, że wyższa stawka przysługuje tylko tym, którzy:

  • korzystają z programu „Rodzina 500 plus”,
  • w danym miesiącu zasilą rachunek kwotą min. 500 zł odpowiednio zatytułowanym przelewem z konta, na które otrzymują świadczenie.

Nowe oprocentowanie na Pocztowym Koncie 500+Dobra informacja dla klientów: zniknął zapis o nowych środkach. Teraz promocyjnym oprocentowaniem objęte są wszystkie środki do 10 tys. zł. Natomiast nadwyżka pracuje w tempie 0,4 proc. w skali roku (taki kupon obowiązuje również po zakończeniu oferty specjalnej).

Na zwykłym rachunku oszczędnościowym podmiot kontrolowany przez Pocztę Polską płaci 0,4-1 proc. w zależności od wielkości salda (najwyższa stawka obejmuje kwoty powyżej 200 tys. zł).

Warto też wiedzieć, że z końcem miesiąca doliczane są tylko standardowe odsetki (0,4 proc.), natomiast te dodatkowe (2,6 proc.) dopisywane są do 10. dnia następnego miesiąca.

Posiadaczowi Pocztowego Konta 500+, który otworzy też ROR w Banku Pocztowym, przysługują nielimitowane darmowe przelewy wewnętrzne. W przypadku braku konta osobistego zapłaci on 10 zł za każdy transfer lub 5 zł za drugą i kolejną wypłatę gotówkową w oddziale i na Poczcie (pierwsza w miesiącu jest bezpłatna).

 

Oprocentowanie dwa razy lepsze od średniej

 

Zmiana zasad na Pocztowym Koncie 500+ jest dość zrozumiałym ruchem. NoweOprocentowanie kont oszczędnościowych świadczenie wychowawcze funkcjonuje już przeszło rok. Osoby, które zdecydowały się odkładać choć część środków, albo już dobrnęły do granicy 5 tys. zł, albo niebawem to zrobią.

Żeby więc zapobiec odpływowi gotówki, Bank Pocztowy musiał podnieść dopuszczalne saldo. Z drugiej strony, by nie zrujnować bilansu, obniżył kupon, który na tle konkurencji wciąż prezentuje się bardzo okazale.

Co prawda obniżka oprocentowania kosztowała instytucję kierowaną przez Sławomira Zawadzkiego utratę pozycji lidera w rankingu kont oszczędnościowych, ale Pocztowy zdołał utrzymać miejsce na podium tego zestawienia. Obecnie jedynie Orange Finanse oferuje lepiej oprocentowane konto oszczędnościowe (3,5 proc.), a średnia rynkowa jest ponad dwa razy niższa (1,36 proc.) od tego, co proponuje bank kontrolowany przez Pocztę.

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci