', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Nest Bank z darmowymi wpłatomatami sieci Euronet

maciejka51

Nest Bank został kolejną instytucją partnerską operatora największej sieci wpłatomatów w Polsce. Jego klienci, tak jak kontrahenci mBanku, mogą bez prowizji korzystać ze wszystkich maszyn Euronetu.

 

Teoretycznie poprzez wpłatomaty Euronetu pieniądze na swoje konta mogą wpłacać klienci dowolnego banku. Po zapoznaniu się ze szczegółami niektórzy zapewne odstąpią od takiego zamiaru. Dlaczego?

Wpłata kosztować ich będzie 0,4 proc. przekazywanej kwoty. By w ogóle móc skorzystać z usługi, wcześniej muszą zarejestrować się w systemie operatora, podając m.in. dane osobowe i numer rachunku. W dodatku środki zobaczą na koncie dopiero następnego dnia roboczego. Po dopłacie 5 zł za ekspresową realizację usługi pieniądze pojawią się w ciągu 30 minut.

 

Nie do końca darmowe wpłatomaty

 

Inaczej wygląda to w przypadku klientów: Alior Banku, Idea Banku, Citi Handlowego, Banku Pocztowego, Getin Banku, Plus Banku i – od wczoraj (19 grudnia) – Nest Banku. Ich tożsamość system określa automatycznie – po włożeniu karty do czytnika.

Tacy klienci nie muszą też przechodzić autoryzacji PIN-em ani podawać numeruwpłatomaty Euronet konta – w domyśle gotówka trafia na rachunek sprzężony z kartą wydaną przez bank partnerski. Standardowo wpłaty od takich klientów realizowane są maksymalnie po 30 minutach.

Co z prowizją? To zależy od banku. Co prawda klienci w Idea Banku i Citi Handlowego można wpłacać pieniądze w maszynach Euronetu za darmo, ale nie dotyczy to wszystkich urządzeń. Skorzystanie z usługi we wpłatomacie innym niż wskazany przez bank wiąże się z prowizją, która w skrajnym przypadku (Citi) sięga 8 zł.

Z kolei kontrahenci Getin Banku i Alior Banku obciążani są daniną w wysokości 0,6 proc. (min. 1 zł), a Plus Banku – 5 zł od każdej wpłaty. Z opłat zwolnieni są jedynie posiadacze prestiżowych kont w Alior Banku (Konto Elitarne, Konto Wyższej Jakości) i Citi Handlowym (Citi Priority, Citigold, Citi Privat Client).

 

Wpłatomaty Euronetu dla klientów Nest Banku

 

Na tym tle pozytywnie wyróżnia się mBank. Jego kontrahenci na mocy porozumienia z Euronetem mogą bezpłatnie wpłacać środki we wszystkich maszynach operatora.

darmowe wpłatomaty Euronet dla Nest BankuTeraz takie przywileje wynegocjował też Nest Bank. Jego klienci mogą za darmo korzystać ze wszystkich wpłatomatów administrowanych przez Euronet, a tych jest ponad 2500. Do tej pory osoby mające konto w podmiocie zarządzanym przez Marka Kulczyckiego mieli do dyspozycji jedynie wpłaty gotówkowe w placówkach własnych i partnerskich (125).

Transakcje są widoczne na rachunku w ciągu 60 minut. Wyjątek stanowią operacje przeprowadzone po godz. 20, których księgowanie trwa dłużej (najpóźniej do następnego dnia). Nest Bank nie limituje w żaden sposób dostępu do usługi, z której bez ograniczeń mogą korzystać klienci indywidualni i biznesowi.

Klienci Nest Banku oraz 11 innych mogą już również wypłacać gotówkę z 5,2 tys. bankomatów zbliżeniowych Euronetu. Pobranie z nich pieniędzy wygląda tak samo jak zapłata za zakupy. Mianowicie: należy przystawić kartę do czytnika znajdującego się przy klawiaturze, nie trzeba wkładać jej do środka. Lecz w przeciwieństwie do płatności wypłata bezstykowa każdorazowo wymaga podania PIN-u.

 

Dodajmy, że Nest Bank jest jednym z trzech na rynku, który oferuje bezwarunkowo darmowe konto osobiste. Posiadacz Nest Konta [chcę otworzyć] nie płaci za:

  • kartę debetową,
  • wszystkie bankomaty w kraju,
  • standardowe, krajowe przelewy internetowe w PLN,
  • przelewy europejskie SEPA,
  • wpłaty we wpłatomatach Euronetu,
  • zlecenia stałe,
  • polecenia zapłaty.

 

Niemal na identycznych warunkach (bez darmowych poleceń zapłaty) prowadzone jest firmowe BIZnest Konto dla mikroprzedsiębiorców [chcę otworzyć]

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci