', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Rejestracja kart SIM bez wychodzenia z domu

maciejka51

Osoby mające konto w Banku Millennium oraz ING Banku Śląskim mogą z poziomu bankowości elektronicznej zarejestrować swoją kartę pre-paidową. Wkrótce taką możliwość będą mieli klienci innych banków.

 

Po opcji składania wniosków w ramach programu "Rodzina 500 plus" i logowania się do e-konta w ZUS-ie z poziomu bankowości elektronicznej przyszedł czas na kolejną odsłonę współpracy banków z administracją państwową. Od 10 listopada osoby mające konto osobiste w Banku Millennium mogą za jego pośrednictwem bezpłatnie zarejestrować kartę SIM. Wkrótce taka usługa, realizowana w pełni online, pojawi się w innych bankach [edytowany 16/11: oferuje ją już ING Bank Śląski].

millenniumbank 

Rejestracja karty SIM przez system bankowy

 

Klienci Banku Millennium mogą rejestrować karty opatrzone logo: Plus, Orange,rejestracja karty SIM online Play, T-Mobile, Heyah i nju mobile. W tym celu muszą:

  1. Zalogować się na swoje konto w bankowości internetowej i wybrać stosowną zakładkę
  2. Podać numer telefonu i numer seryjny karty (dane osobowe uzupełniają się automatycznie; na podstawie wpisanego numeru telefonu system sam wybiera operatora, którego można zaznaczyć też ręcznie)

  3. Potwierdzić zgodę na przekazanie danych telekomowi
  4. Zatwierdzić operację hasłem SMS.

 

Nasz system pozwala w bezpieczny sposób potwierdzić tożsamość użytkownika, dlatego kartę można zarejestrować całkowicie online, bez konieczności wizyty w salonie operatora sieci komórkowej i z zachowaniem prawa do promocji oferowanych przez telekomy mówi Ricardo Campos, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Millennium.

Usługa ma jednak pewne ograniczenia. W ten sposób mogą zarejestrować kartę pre-paidową tylko ci klienci Banku Millennium, którzy otworzyli ROR w oddziale lub – w przypadku umowy zawieranej poprzez przelew weryfikacyjny albo podczas akcji promocyjnych poza oddziałami (uczelnie, sklepy) – potwierdzili swoje dane w placówce.

Na razie instytucja kontrolowana przez Banco Comercial Portugues nie planuje współpracy z innymi markami komórkowymi (np. Lycamobile, Virgin Mobile, Red Bull Mobile czy Mobile Vikings) przy rejestracji kart przez swój system bankowości. - W tej kwestii wiele zależy od samych operatorów, którzy musieliby zapewnić realizację takiej usługi - mówi Małgorzata Nasiłowska z Banku Millennium.

 

Przypomnijmy, że termin obowiązkowej rejestracji dotychczas użytkowanych kart mija 31 stycznia 2017 r. Później niezarejestrowane karty pre-paid zostaną zablokowane - do czasu przekazania przez właścicieli ich danych firmom telekomunikacyjnym.

 

<<chcę otworzyć konto w Banku Millennium i zarejestrować kartę SIM online>>

<<chcę otworzyć konto w ING Banku Śląskim i zarejestrować kartę SIM online>>

 


Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci