', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Pożyczka pod zastaw w praktyce

maciejka51

Osoba potrzebująca gotówki ma w czym wybierać. Oprócz banków na rynku funkcjonują także firmy pozabankowe, które poza tradycyjnymi pożyczkami oferują także pożyczki pod zastaw. Co to za produkty i jak działają?

Materiał Partnera

Tak naprawdę produkt finansowy, jakim jest pożyczka pod zastaw, obejmuje kilka różnych rozwiązań. Takich pożyczek udzielają bowiem nie tylko firmy pożyczkowe, ale też banki i lombardy.

 

Pożyczka pod zastaw w banku

 

Pożyczka pod zastaw udzielona przez bank ma formę np. kredytu hipotecznegoPożyczka pod zastaw lub pożyczki hipotecznej, w przypadku których nieruchomość kredytobiorcy staje się zabezpieczeniem roszczeń kredytodawcy. W razie niespłacania zobowiązania przez klienta wierzyciel może przejąć prawo własności do zastawionego lokalu czy budynku.

Najważniejsze warunki, jakie trzeba spełnić, żeby bank udzielił nam pożyczki pod zastaw to:

  1. Odpowiednią zdolność kredytowa
  2. Prawo własności nieruchomości, która w ocenie banku musi przedstawiać określoną wartość.

Istnieje też możliwość zastawienia nieruchomości, którą się dopiero kupuje. Tak właśnie robią osoby zaciągające kredyt mieszkaniowy.

 

Pozabankowa pożyczka pod zastaw

 

Firmy z sektora pozabankowego tak jak banki udzielają pożyczek pod zastaw nieruchomości. Jednak w przeciwieństwie do instytucji z sektora regulowanego podmioty pożyczkowe jako przedmiot zabezpieczenia honorują również ruchomości, np. samochód, motocykl.

Druga istotna różnica dotyczy formalności. W przypadku pożyczek pozabankowych wymagania są mniejsze. O taką pożyczkę mogą ubiegać się także te osoby, które otrzymały odmowę w banku. Minusem takiego rozwiązania są jednak wyższe koszty.

 

Pożyczka w lombardzie

 

pożyczka w lombardzieDo kategorii pożyczek pod zastaw zalicza się również pożyczki lombardowe. W tym przypadku pieniądze otrzymuje się po przekazaniu w zastaw jakiegoś wartościowego mienia. Może to być np. biżuteria, zegarek, sprzęt AGD, smartfon, tablet.

Przedmioty te pozostają w lombardzie do dnia wymagalności pożyczki, czyli terminu spłaty długu. Ich właściciel może je odebrać po uregulowaniu zobowiązania. W przeciwnym razie stają się własnością komisu.

 

Jeżeli szukasz pożyczki na mniejsze sumy, nie musisz oddawać w zastaw posiadanego przez siebie mienia. Poprzez stronę GetBucks.com możesz wnioskować o pożyczkę online i otrzymać ją na dogodnych warunkach w ciągu jednego dnia. GetBucks.com to szybki i wygodny sposób na dodatkową gotówkę wtedy, gdy najbardziej jej potrzebujesz.

 


GetBucks

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci