', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Bankowość w nowym wydaniu

maciejka51

Bankowość elektroniczna, czyli korzystanie z usług bankowych za pośrednictwem komputera i urządzeń przenośnych, ma bardzo wiele zalet. Warto być ich świadomym, ponieważ ułatwiają życie i pozwalają oszczędzać czas.

Materiał Partnera

Dziś nie trzeba ruszać się z domu, by sprawdzić saldo na koncie, opłacić rachunki albo zrobić zakupy. Można to zrobić w dowolnym miejscu, w którym mamy łączność z internetem, czyli np. w kolejce do lekarza albo na przystanku. Takie możliwości stwarza konto online, czyli tradycyjny ROR z dostępem przez internet.

 

E-płatności przy zakupach internetowych

 

Bankowość internetowa to przede wszystkim odpowiednio dobrane konto osobiste online, dzięki któremu możemy prosto i szybko zlecać przelewy. ZakupyE-płatności to jedna z opcji bankowości elektronicznej internetowe coraz silniej wypierają zakupy w tradycyjnych, stacjonarnych sklepach. Klientów kusi przede wszystkim wygoda zawierania transakcji, której mogą dokonać w zaciszu swojego domu, niższe ceny i możliwość uniknięcia kolejek. Ta forma zakupów sprawdza się zwłaszcza w okresie przedświątecznej gorączki.

W zakupach internetowych przydaje się konto bankowe, które dziś otworzymy online. Dzięki temu rachunkowi można realizować zakupy przy pomocy płatności elektronicznych, czyli specjalistycznych rozwiązań technologicznych.

E-płatności mają wiele zalet. Najważniejsze to:

  • bezpieczeństwo – dodatkowa autoryzacja podczas płacenia, np. kodem SMS,
  • wygoda – automatyczne podstawienie danych w przeglądarce (opcja działa przy przelewach pay-by-link),
  • szybkość – środki od kupującego do sprzedającego przekazywane są niezwłocznie, co niweluje ryzyko oszustwa, a do tego skraca czas oczekiwania na towar.

 

Płatności mobilne

 

Płatności mobilnePłatności mobilne stają się coraz powszechniejsze, zwłaszcza wśród miłośników smartfonów. Telefon i karta płatnicza w jednym to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób. Jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań oferuje m.in. dostawca kart Visa.

Dzisiejsze komórki, poprzez aplikację, potrafią pobrać z konta online klienta przypisane do niego dane karty płatniczej. Aby skorzystać z tej formy płatności, wystarczy tylko odblokować telefon i przyłożyć do terminalu. Nie trzeba włączać internetu ani uruchamiać aplikacji banku.

Opcja płacenia za zakupy telefonem dostępna jest nie tylko w Polsce. Takie rozwiązanie funkcjonuje wszędzie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe Visa payWave.

 

Bezpieczna bankowość online

 

Bezstresowe korzystanie z bankowości elektronicznej wymaga dobrej ochrony przed wirusami. Jak to osiągnąć? Najlepiej zainstalować na komputerze i smartfonie program, który nie dopuści do zainfekowania urządzenia i obroni je przed atakami złośliwego oprogramowania.

Wszyscy, którzy chcą bezpiecznie bankować online, mogą używać IBM Security Trusteer Rapport. To bezpłatny program antywirusowy przygotowany przez firmę IBM, który chroni komputer przed atakami złośliwego oprogramowania oraz phishingiem, czyli wyłudzaniami poufnych danych przekazywanych drogą elektroniczną.

Z aplikacji przygotowanej przez amerykański koncern korzysta już kilkadziesiąt milionów konsumentów na całym świecie. W Polsce program ten dostępny jest m.in. dla klientów większości banków.

Jak w praktyce działa IBM Security Trusteer Rapport? Każde logowanie do konta internetowego jest objęte szyfrowaniem zabezpieczającym. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią indywidualne dane użytkownika, ustalane w trakcie zakładania konta online.

 


Eurobank

 

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci