', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

Promocja „Premiowanie za bankowanie” Idea Banku pod lupą

maciejka51

Osoby prowadzące jednoosobową działalność mogą liczyć nawet na 75 zł netto miesięcznie i 900 zł netto rocznie. Wystarczy, że będą aktywne korzystać z konta firmowego, które po ostatniej zmianie tabeli opłat i prowizji jest praktycznie darmowe.

 

W ramach promocji Idea Bank płaci osobom prowadzącym jednoosobową działalność do 75 zł miesięcznie i 900 zł rocznie za aktywne korzystanie z konta, czyli: utrzymywanie salda na rachunku firmowym, wykonywanie przelewów przez internet, wpłaty we wpłatomacie, opłacanie składek w ZUS-ie i wystawianie faktur online.

 

Za co bonus?

 

Po premię, która będzie wypłacana do 10. dnia kolejnego miesiąca, mogą sięgnąć obecni i nowi klienci firmowi mający dostęp do systemu transakcyjnego Idea Cloud. To platforma do bankowości internetowej i mobilnej wyposażona m.in. w program do fakturowania.

Bank obiecuje, że będzie wypłacać bonus przez rok od przystąpienia do promocji. Udział w niej aktywuje się właśnie we wspomnianym systemie transakcyjnym.

Szczegółowy wykaz nagradzanych czynności i transakcji przedstawia tabela. 


Za co nagradza Idea Bank?

Premia dla mikrofirm od Idea Banku

źródło: Idea Bank

 

Premia naliczana jest do momentu uzyskania przez posiadacza rachunku 93 zł brutto (75 zł netto) w miesiącu. Dalsza aktywność nie jest nagradzana. Bonusy nie przechodzą na kolejne miesiące. Od naliczonej nagrody pieniężnej instytucja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego naliczy i odprowadzi w imieniu klienta 19-proc. zryczałtowany podatek dochodowy.

Ponadto w regulaminie bank informuje, że „ma prawo do wprowadzenia ograniczeń dotyczących naliczania premii w przypadku podejrzenia nadużycia”.

 

Bezpłatne konto dla 1-os. firmy

 

bezpłatne konto Firma to Ja w Idea BankuJak wspomniano, warunkiem udziału w promocji jest posiadanie w Idea Banku rachunku dla mikrofirm. Wybór jest spory. Jednak ze względu na znikome koszty najlepszym wydaje się konto Firma to Ja, które po lipcowych zmianach w tabeli opłat i prowizji zyskało na atrakcyjności:

 • prowadzenie: 0 zł
 • e-przelewy (w tym do ZUS i US): 0 zł
 • wszystkie bankomaty krajowe: 0 zł
 • karta debetowa: 4,99 zł (0 zł pod warunkiem wygenerowania nią obrotu bezgotówkowego w wysokości 300/400 zł – zależy od daty zawarcia umowy)
 • wpłata w oddziale: 0 zł
 • wypłata w oddziale: 0,3 proc. (min. 5 zł)

Równie dobre lub lepsze oferty dla jednoosobowych podmiotów gospodarczych można policzyć na palcach jednej ręki. Chodzi o: Bank Smart – Smart Biznes Konto, Deutsche Bank – dbNET Biznes i Bank Pocztowy – Pocztowe Konto Firmowe.

Duży plus Idea Bankowi należy się też za mobilny wpłatomat (na razie tylko w Warszawie) i dostęp do przestrzeni biurowej (Idea Hub, na razie Warszawa i Kraków). Obie usługi dla właścicieli kont firmowych świadczone są bezpłatnie i bez ograniczeń.

posiadacza rachunku.

Jest sporo klientów, którzy korzystają z tych usług bardzo często. Nie ma jednak nadużyć, że np. rezerwuje salę na tydzień z góry – zapewnia Klaudia Klimkowska, spec. ds PR w Idea Banku.


 <<otwórz Konto Firma to Ja i zarób 900 zł>>

 

Maciej Kusznierewicz

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Irma] *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

  Bardzo atrakcyjnie ten Idea Bank wygląda. Ciekawi mnie tylko, czy można tę promocję łączyć z innymi?

 • Gość: [Majka] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A ten wpłatomat widziałem w reklamach, że jest mobilny? Na terenie całego kraju można z niego korzystać?

 • maciejka51

  @Majka
  Niestety, na razie trzy takie maszyny jeżdżą tylko po Warszawie. Wkrótce mają się pojawić w kolejnych metropoliach, ale jeszcze nie wiadomo, w jakich konkretnie.

 • Gość: [katarina] *.tvteletronik.pl

  @Irma, jakie inne promocje masz na myśli? Chodzi Ci o brak opłat na koncie, darmowe przelewy itp.? Jeśli tak, to jak najbardziej się łączy. O innych promocjach nic nie wiem. Ja skorzystałam z tej opcji premiowania kilka dni temu, teraz nie dość, że sama nic nie płacę za konto, to jeszcze bank płaci mi i to całkiem fajną sumkę, jak za coś, co i tak musiałabym robić na koncie ;)

 • Gość: [Mariola] *.dynamic.chello.pl

  Właśnie jestem na etapie przenoszenia konta właśnie do tego banku. Opcja Premiowanie za bankowanie w Firma to ja to strzał w 10 Idea Banku. Dla mnie to najkorzystniejsze konto wśród tych które porównywałam z wielu banków.

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci