', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Menu

Obiektywnie o Finansach

Ciekawe wiadomości z branży finansowej, newsy, analizy, rankingi, zestawienia, informacje o usługach finansowych, omówienie haczyków w promocjach oferowanych przez banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne

4 proc. na "Lokacie procentującej" w Eurobanku z perspektywą 5 proc.

maciejka51

Od dziś (1 czerwca) do końca lipca w instytucji kontrolowanej przez Societe Generale można założyć jeden z najlepiej oprocentowanych depozytów terminowych. Niestety, oferta skierowana jest tylko do nowych klientów i wiąże się z otwarciem konta osobistego.

 

eurobank1Kontrolowana przez Societe Generale instytucja dotąd raczej nie była znana z atrakcyjnej oferty depozytowej. Nie biła się o oszczędności klientów wysokimi stawkami. Nielicznym wyjątkiem jest oprocentowany ROR w taryfie Prestige (4 proc. dla salda do 3 tys. zł).

 

Trzy haczyki

 

Tym bardziej dziwi najnowsza promocja: trzymiesięczna "Lokata procentująca" ze stawką 4 proc. Obecnie to jedna z najlepszych ofert na rynku. Spośród banków komercyjnych tylko Deutsche Bank proponuje więcej (5 proc., lecz trzeba założyć też konto osobiste).

Niestety, w tej eurobankowej beczce miodu znalazła się łyżka, a w zasadzie trzy łyżki, dziegciu. Mianowicie:

  • maksymalna kwota objęta atrakcyjnym oprocentowaniem wynosi 10 tys. zł (dla salda 10-50 tys. zł odsetki wynoszą 3 proc.),

  • oferta skierowana jest do nowych klientów, czyli takich, którzy nie byli posiadaczami konta osobistego w Eurobanku na rok przed rozpoczęciem promocji (po 31.05.2014),
  • by założyć lokatę, trzeba również otworzyć ROR (żaden z nich nie jest darmowy, chyba że będzie się go zasilać określoną kwotą; podobnie z kartą - próg darmowości to 200 zł miesięcznego obrotu bezgotówkowego).

 

Ponadto lokatę można założyć tylko w oddziale. Takie rozwiązanie jasno wskazuje, że chodzi o zwabienie klienta do placówki i namówienie go na coś więcej niż tylko depozyt. Promocja trwa do 31 lipca br. Nowemu klientowi przysługuje prawo do jednej "Lokaty procentującej".

 

Nawet 5 proc. na kolejnej lokacie

 

Po trzech miesiącach depozyt odnawia się automatycznie na kolejne trzy miesiące. Na ile procent? Tu zaczyna się najlepsze.

Po spełnieniu warunku w postaci comiesięcznego przelewania wynagrodzenia (umowa o pracę, emerytura, renta, umowa cywilnoprawna) w wysokości min. 500 zł w poprzednim okresie odsetkowym, w kolejnym kwartale można zarobić aż 5 proc. dla kwot do 10 tys. zł (nadwyżka do 50 tys. zł będzie oprocentowana na 4 proc.).

Gdy nie będziemy przelewać wynagrodzenia, ale będziemy korzystać z karty (dziewięć operacji bezgotówkowych na co najmniej 600 zł łącznie w pierwszym okresie odsetkowym, najpóźniej na pięć dni przed jego zakończeniem), nowa lokata będzie mieć stawkę: 4 proc. (do 10 tys. zł) i 3 proc. (do 50 tys. zł).

W przypadku braku spełnienia żadnego z wymienionych wymagań odsetki wyniosą tyle, ile na standardowym depozycie (obecnie: 1,35-1,45 proc. w zależności od wielkości ulokowanej sumy). Zerwanie umowy przed pierwszym lub drugim terminem zakończenia depozytu skutkuje utratą odsetek.

 

Maciej Kusznierewicz

© Obiektywnie o Finansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci